Report ze zápasu KOM vs. OLO (2:1)

2:1sn

(0:0, 0:0, 1:1)

Začátek zápasu byl v duchu přesilovky Brna. Po čtyřiceti sekundách se totiž hostující Vyrůbalík provinil faulem na Vojtěcha Němce. Brankář Konrád musel v následujících dvou minutách zlikvidovat několik projektilů směřujících na jeho svatyni. Z první početní výhody Kometa gól nevytěžila. V polovině první periody se dostali domácí blízko gólu, ale Tomáš Vondráček ani nikdo z jeho spoluhráčů na ledě nedostal puk za brankovou čáru.

Ani unikající Čermák nepřelstil Konráda, který utěsnil veškerý prostor na dorážku i před ostatními modrobílými dresy. Na druhé straně pořádně zaměstnal Čiliaka Jan Jaroměřský, jehož pokus brněnský fantom vytěsnil levým betonem. Následná přesilovka Kohoutů nenabídla mnoho střeleckých pokusů, Kometa dokázala držet puk daleko od vlastní branky. Do kabin se odešlo za bezbrankového stavu.

Ani ve druhé dvacetiminutovce se skóre na kostce nad ledem nezměnilo. Opět hráli domácí z kraje třetiny přesilovku, o tu ale po minutě přišli, jelikož byl na trestnou lavici poslán Kováčik. Tomáš Vondráček hledal střelou z pravého kruhu místo mezi betony Konráda, ten je ale stihl na poslední chvíli sklapnout. Více jak pět minut se hrálo bez přerušení a tempo bylo vysoké.

Na obou stranách museli gólmani několikrát zasahovat, pokaždé úspěšně. Ani olomoucký Peter Zuzín nezměnil stav utkání, když se zjevil s pukem před Čiliakovou bránou a svoji střelu otřel o boční síťku. V další umožněné přesilovce Komety se Ostřížek dostal k dorážce, jenže puk prošel kousek vedle levé tyče. Minutu a půl před druhou sirénou dobře mířenou střelou našel Raška pouze Konrádovu vyrážečku. Závěr zkusili hokejisté Mory využít tlakem na brněnskou svatyni, touš do ní však nedostali.

Nerozhodný stav dokázal ve 44. minutě zlomit brněnský útočník David Ostřížek, pro kterého byla tato trefa pátou v rámci letní přípravy. O tři minuty později dostal dobrou možnost navýšit Antonín Honejsek, kterého do dobré šance dostal přihrávkou Burian, Honejsek ale nedokázal puk dotlačit přes Konrádův beton do sítě. Chvíli na to musel Čiliak podržet domácí celek, když zlikvidoval nepříjemnou střelu Petra Kafky.

Kombinace Káni s Mrázkem mohla vyústit v druhou branku, jenže Mrázkova hůl puk nakonec tečovala těsně nad hostující branku. V závěru zápasu zkusili hosté hru v šesti, jenže za krátko byl potrestán Laš a hosté už asi v remízu nevěřili. V čase 59:31 však Tomáš Mikúš dostal puk před brankoviště a bez problému jej uklidil do odkryté brány.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Zápas se hrál ve vysokém tempu, bylo vidět, že se blíží konec přípravného období. Výborně jsme bruslili a měli spoustu šancí. Po zásluze se nám podařilo dát gól a v závěru jsme výhru ztratili. Je lepší, že chyba přišla v přípravě, i když by se stávat neměla. Můžeme si z toho vzít velké ponaučení.