Report ze zápasu OLO vs. KOM (0:2)

0:2

(0:0, 0:2, 0:0)

Ve 3. minutě mohla jít Mora do vedení. Strapáč přihrál na pravou stranu zcela volnému Navrátilovi, který vypálil z první. Brankář Sedláček se ale stihl přemístit, a otevření skóre nedovolil. O minutu později musel na druhé straně kluziště zasahovat Lukáš, který si poradil se střelou Horkého. Hanácký gólman se blýskl hbitým zákrokem v 9. minutě. Rákos a Kratochvíl se dostali do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný předložil kotouč na druhou stranu Kratochvílovi. Čtyřiadvacetiletý forvard ihned vystřelil, ale Lukáš se rychle přemístil a projektil pokryl. Ve 13. minutě se během brněnské početní výhody před Lukášem ocitl Mueller, který zkoušel nadvakrát obhodit beton domácího gólmana. Lukáš ale situaci uklidnil zalehnutím pryže. V 18. minutě se střelecky prosadil z mezikruží Strapáč, ale trefil pouze Sedláčkovu hruď. Následně jeden z Brněnských velice nevybíravě sestřelil Koloucha, ale zákrok zůstal nepotrestán.

Ve 23. minutě se od modré napřáhl Dujsík. Jeho pokus ale Sedláček schoval do výstroje. Ve 25. minutě Kometa otevřela skóre zápasu. Mueller nahrál na střed hřiště Michalu Krištofovi, který se následně dostal do samostatného úniku, na jehož konci procpal kotouč pod Lukášovým betonem a Brno vedlo 0:1. Ve 28. minutě Olomouc opět střílela od modré čáry. Tentokrát se slova ujal Švrček, jehož střela byla ještě tečována. Sedláček ale vyrovnání stavu nepřipustil. Ve 32. minutě se Kometa opět dostala do přečíslení. Pavlík posunul touš na Martina Dočekala, který na nic nečekal, a pohotovou ranou uklidil puk do olomoucké sítě, čímž zvýšil na 0:2. Ve 36. minutě tečoval střelu před brankou Rákos, ale gólem neskončila. O 40 vteřin později musel strážce domácí klece zasahovat znova. Kučeřík se uvolnil a vypálil. Lukáš si ale se situací poradil.

Ve 45. minutě se ke střele dostal Kunc. Pálil však z ostrého úhlu a Sedláčka nepřekonal. O 30 vteřin později se drama přesunulo na druhou stranu. Zbořil vyslal dělovku z první, ale Lukáš se stihl přemístit a betonem kotouč vyrazil. Ve 47. minutě se do šance dostal Zaťovič, který obdržel přihrávku přímo na hůl od jednoho ze spoluhráčů. Jeho střelecký pokus ale síť olomoucké branky nerozvlnil. V 50. minutě měla Olomouc skvělou příležitost k zredukování stavu. Krejčí z levého kruhu nahrál před branku volnému Nahodilovi, který z bezprostřední blízkosti zkusil zakončit, leč neúspěšně. V 54. minutě střílel z mezikruží Knotek. Sedláček, který Olomouci vypomohl na začátku sezony, ale byl připraven a ani tentokrát neinkasoval. V 58. minutě vygradovala hanácká souhra Krejčího střelou, ovšem Sedláčkovy reflexy byly rychlejší. Ve zbytku zápasu se už nic neudálo, a tak po prohře 0:2 mířily všechny tři body do Brna.

Jan Tomajko (HC Olomouc): ,,Bylo to vyrovnané utkání. Kometa výborně bránila. Já bych řekl, že dnes rozhodly dvě naše chyby, kdy jsme nechali Kometu jít do přečíslení, a z toho padly dva góly. Takové chyby zkrátka nemůžeme dělat. Já, když to řeknu, tak v nejhorším to mělo skončit 0:0. Takové chyby ale Kometa potrestá, protože na to má výborné hráče, a tohle se nám stávat nemůže. Na začátku třetí třetiny jsme hráli přesilovku, ale bohužel jsme ji odehráli špatně. Kdyby jsme ji proměnili, mohli jsme se dostat zpátky do zápasu, ale dneska ten výkon nebyl takový jako v Litvínově."