Report ze zápasu OLO vs. LIB (2:1)

2:1p

(1:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Bílí Tygři Liberec

Už od začátku zápasi bylo zřejmé, že Severočeši nechtějí svému protivníku z Hané nic dát jen tak zadarmo. První minuty úvodní třetiny opravdu naznačovaly tomu, že Bílí Tygři mají stále opravdu veliký zájem o semifinále play-off, jelikož jejich střelecká aktivita z počátku zápasu byla značně převyšující, než střelecká aktivita domácích.

To však v 17. minutě duelu vyvrátila jedna z olomouckých formací. Jiří Horák dokázal ujet s Dominikem Beierem celé obraně hostů a bylo zřejmé, co následuje. Horák vyvezl touš až do pravého kruhu, odkud přihrál na Beiera a ten už pouze tečoval kotouč přesně nad levý beton Stezky.

Olomoucká ofenzíva však nepolevovala na svém tempu. Tomu bez pochyby nasvědčovaly další vyloženě velké šance, které však v síti branky Liberce neskončily. V jedné takové možnosti se ocitl i Matěj Zabloudil, jenže odkrytou bránu vůbec netrefil. O chvíli později však pohrozili i hosté. V početní výhodě Bílých Tygrů se dostal do střelecké pozice Sviták, když po přesné přihrávce od jednoho ze svých spoluhráčů mohl zakončit do zcela prázdné branky. Jenže tomu všemu zabránil Šoustal, jenž famózně vytáhl svůj levý beton a Olomouc tak ponechal ve vedení.

Druhá perioda byla značně vyrovnaná a plná vylučování. Oba gólmani se opravdu zapotili, ale pouze jeden z nich prospustil puk za svá záda. I když diváci museli na gól čekat až do poslední minuty prostřední části utkáni, dočkali se. Po vyloučení Zabloudila, jenž odpykával nižší trest za Šurala, domácí obrana propadla tlaku liberecké ofenzívy. Téměř všichni hráči Kohoutů se sice nahrnuli do brankoviště Šoustala, ale vyrovnávající střelu Samuela Smolenského nedokázal ani jeden z nich zachytit.

Ovšem ani jednomu z týmů se nepodařilo vstřelit rozhodující gól v základní hrací době a o vítězi se muselo rozhodnout až v prodloužení, kdy se mladšímu dosrostenci Jakubu Galvasovi podařilo překonat Stezku. Tento mladší hráč tak zajistil postup Olomouce do semifinále play-off.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Liberec měl šance, my také. Rozhodl jediný gól, a my jsme byli šťastnější. Musím ale říct, že jsme hráli moc oslabení, a proto jsme také dostali gól, protože nás to stálo spousty sil. Ve třetí třetině jsme hráli daleko lépe z obrany, neztráceli jsme tolik puků a šli jsme tomu naproti.