Report ze zápasu OLO vs. CHM (0:3)

(0:0, 0:2, 0:1)

Piráti Chomutov

Hned v první minutě zápasu málem ujel do nájezdu Orsava, avšak naštěstí pro domácí ho dokázal odstavit od puku Nedbálek. O několik chvil později se vstříc Řehořovi řítil Ministr, jeho bekhendový blafák ale hostující brankář zlikvidoval.

Následně přinesli do duelu větší rozruch oba hlavní rozhodčí, kteří během sedmi minut vyloučili hned šest hráčů, olomouckého Bartoně navíc na deset minut za zákrok do oblasti hlavy a krku. Ani jeden tým však početní výhody nevyužil.

I když se poté stále hrálo nahoru dolů, do konce úvodní části se diváci na stadionu branky nedočkali. Ta přišla až po několika šancích v polovině utkání v přesilové hře Pirátů, kdy Pulpánovu střelu od modré perfektně usměrnil do domácí svatyně Milan Kraft.

Chomutovští fanoušci se ani nestihli doradovat z úvodní trefy zápasu a mohli slavit znovu. Patnáct vteřin stačilo Aleši Pavlasovi k tomu, aby od modré svou ránou zaskočil Kašíka, a navýšil tak vedení svého celku.

Od druhého gólu se pak již Severočeši nikam moc nehrnuli, a když Olomouc sama nedokázala nic kloudného vymyslet, odcházeli Piráti do šatny za zvuku druhé sirény s dvoubrankovým náskokem.

Ten se podařilo favoritovi této série navýšit v 50. minutě duelu. Nejprve sice Kraft svým pokusem z levého kruhu zasáhl jen tyč, ale po něm se již do černého trefil Štěpán Hřebejk.

Zbytek klání se už jen dohrával, zajímavější akce již k vidění nebyla. Chomutov si tak připsal v sérii třetí bod a v neděli bude mít šanci proměnit svůj první mečbol.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Snaha sice v utkání z naší strany byla vidět, ale nedostávali jsme se do šancí. Chomutov se dobře bránil, u odražených puků byl rychleji. Po druhém gólu jsme trochu vypadli ze hry, třetí nás pak dorazil. I tak ale věřím, že v neděli předvedeme ještě lepší hokej, než jsme ukázali v tomto duelu, a vrátíme tak sérii do Chomutova.