Report ze zápasu PLZ vs. OLO (3:2)

HC Škoda Plzeň

3:2sn

(1:1, 0:0, 1:1)

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se dostali ke střele mezi kruhy a Herman rozezvučel břevno. Domácí odpověděli Svobodou, jeho pokus z levého kruhu ovšem Vošvrda bez problémů podržel. Po chvilce vystihl rozehrávku Olomouce Kracík, tvrdým příklepem z mezikruží ale těsně minul pravou tyč. Poté natáhl k ráně z levého kruhu Ondrušek a Machovský musel rychle sklapnout betony. V polovině třetiny se již skóre měnilo. Indrák našel krásnou zadovkou z pravého kruhu před brankou osamoceného Dominika Kubalíka, který z první nedal Vošvrdovi šanci

Rychle odpovědět se snažil Staněk, ale dvě svižné rány od modré v rychlém sledu na Machovského nestačily. Ujal se až pokus Martina Vyrůbalíka, který si sjel od modré na levý kruh a ranou z první využil příhru zpoza brány Buce - 1:1! Domácí ještě před první třetinou zamkli hosty v jejich pásmu, ti však precizní obranou svého soka nepustili do vážnější šance a o přestávce tak byl stav, podobně jako na začátku, nerozhodný.

Prostřední část odšpuntoval Skrbek z pravého kruhu, ovšem před Machovským nikdo nebyl a ten tak bez problémů touš ukryl v náručí. Domácí gólman se činil i po chvilce, když se na brankovišti zjevil osamocený Pekr a do akce musela pohotová lapačka. Činit se musel na druhé straně také Vošvrda. Indrák našel mezi kruhy Kubalíka, proti kterému se musel hostující muž s maskou vytáhnout bleskurychlým rozštěpem. Indiánům se posléze podařilo vstřelit rozdílový gól, sudí jej však neuznali pro údajnou přihrávku rukou.

Domácí ale stupňovali svůj tlak a výsledkem byla tyč Kubalíka z levého kruhu a po chvilce i břevno Hrni ze strany druhé. Do třetice byli Západočeši velice blízko gólu posléze, když Kracík vracel odražený puk směr svatyně Olomouce a ten se podél brankové čáry odkutálel těsně mimo. Když pak tečovaná rána Skrbka od modré skončila na vyrážce Machovského, byl stav i o druhé přestávce vyrovnaný a oba celky tak měly k vítězství stejně daleko i blízko.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Řípa ranou z levého kruhu, Machovský byl však připraven. Domácí brankář po chvilce zasahoval betonem i proti Pekrovi, jenž natáhl k pumelici z mezikruží. Olomouc následně dosáhla na vedení, ovšem velmi sporné. Její hráči zcela evidentně atakovali nejen Mahcovského, ale i obránce domácích v brankovišti, ale sudí se ani nešli podívat na video a dorážku Dávida Buce uznali.

Srovnání měl na holi Kubka, tvrdou ranou pár kroků za modrou však pouze vyprášil vyrážečku Vošvrdy. Lapačku za nedlouho poté zase zaměstnal Lev od modré. Pak se ale již modrobílí dočkali. Dokonalou přihrávku z levého rohu předvedl ke vzdálenější tyči právě Jakub Lev a Ondřej Kratěna již neměl problémy s tím, aby doručil balíček na místo určení - 2:2! Závěr zápasu byl ale ještě pro domácí velmi těžký, museli ustát v oslabení tlak Olomouce, který ovšem hosté nakonec nedovedli ke zdárné střele.

Prodloužení příliš vzruchu nepřineslo. A to i přestože indiáni dostali výhodu přesilové hry. Na řadu tak přišly nájezdy, které zvládli lépe indiáni. Uspěli Houdek na straně jedné a na té druhé Kratěna a Jakub Lev, naopak nedali Laš, dvakrát Johnson, Buc (ten trefil tyč), dvakrát Svoboda, Houdek, Kratěna, Berle, Mikúš a Rác .

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Vstoupili jsme dobře do utkání, dali jsme brzy gól. Pak ale přišla chyba, kdy jsme to špatně postavili v oslabení a inkasovali jsme. Začátek druhé třetiny byl od nás hrozně špatný. Olomouc byla jasně lepší. Do hry nás dostaly přesilovky, ale bohužel jsme šance neproměnili a trefili jsme tyčky. Ve třetí třetině Olomouc dala na 2:1, ale my jsme naštěstí vyrovnali. Soupeř byl nepříjemný, výborně napadal, neměli jsme na nic čas. Měli jsme velké problémy s rozehrávkou. Jsme za dva body moc rádi, protože jsme ještě tři minuty před koncem neměli ani jeden.