Report ze zápasu PRE vs. OLO (1:5)

HC ZUBR Přerov

1:5

(0:2, 0:2, 1:1)

Utkání muselo být v úvodu první a druhé třetiny přerušeno, neboť partička individuí v sektoru hostů odpálila několik petard. Olomoucké hokejisty to však nezaskočilo. Naopak se hned na začátku zápasu dvakrát prosadili.

Už ve třetí minutě zasunul puk zblízka do Tihlářovy svatyně Jiří Řípa. Toho vzápětí napodobil v přesilovce nahozením od modré Roman Rác. Další branka v první periodě nepadla, do šaten se tak odcházelo za stavu 0:2.

Prostřední část přinesla zjitřené emoce. Ferenc totiž loktem narazil do obličeje Kucseru a na ledě se začalo jiskřit. Lukáš Kucsera však na nesportovní zákrok domácího hráče odpověděl nejlépe, jak mohl. V pětatřicáté minutě proklouzl do pásma a překonal Tihláře potřetí.

Minutu před druhou sirénou pak na 4:0 pro Kohouty upravil po přečíslení Jiří Řípa, kterému vymyslel parádní pozici nahrávající Radim Kucharczyk. K vidění kromě toho bylo i několik šarvátek, rozhodčí a trestoměřiči si tak na nedostatek práce stěžovat nemohli.

Po šestačtyřiceti odehraných vteřinách třetí části domácí korigovali. Jan Kolařík využil zmatku před Žigárdym a dorážkou zblízka rozradostnil tribuny. V osmačtyřicáté minutě ale hosté znovu odskočili na rozdíl čtyř branek, když Tihlář ztratil puk z dohledu a hbitý Lukáš Kucsera měl u pravé tyče poloprázdné branky lehkou úlohu.

Mora si tak v šestém zápase přípravy připsala čtvrté vítězství. Další duel ji čeká v úterý na ledě Třebíče.