Report ze zápasu CHM vs. OLO (7:3)

Piráti Chomutov

7:3

(2:0, 3:2, 2:1)

Olomouc ve své sestavě citelně postrádala kanonýra Petra Haluzu. Do branky se stejně jako v sedmém čtvrtfinále postavil Štefan Žigárdy. Piráti poprvé představili svou novou posilu, třineckého forvarda Jakuba Orsavu.

Úvodní minuty patřili Krušnohorcům, kteří několikrát ohrozili Žigárdyho svatyni, avšak olomoucký brankář svůj tým podržel. Postupem času se začala osmělovat i Mora. Párkrát dokonce poměrně zatápěla chomutovské defenzivě, především Kolouch s Kucserou a také Ministr, ale bezúspěšně.

Na gól se čekalo do jedenácté minuty. Domácí Hruška obelstil olomouckou defenzivu, poslal puk Filipu Semanovi, a ten se prudkým bekhendem trefil do pravého horního růžku.

V závěru první části se Kohouti museli dvakrát bránit v oslabení, druhou přesilovku soupeře už ale neustáli. Z mezikruží se po zemi prosadil Štěpán Hřebejk

Hanáci odpověděli stejnou mincí. Na začátku prostředního dějství sice zahodili přesilovku pět na tři, v pokračující klasické výhodě se ale ujala rána Radima Kucharczyka z osy hřiště.

Naděje Kohoutů na vyrovnání však trvala jen krátce. Už za pět minut se Piráti usadili v útočném pásmu, několik desítek vteřin kombinovali, a nakonec vykombinovali přihrávku na neobsazeného Richarda Diviše. Ten zblízka zvedl kotouč pod víko.

O chvíli později pak vypálil od modré Aleš Pavlas. Žigárdy měl zakrytý výhled a puk doklouzal až do sítě. To byl také poslední moment Žigárdyho v duelu, neboť trenéři poslali mezi tyče Kašíka.

O osudu duelu tedy bylo prakticky rozhodnuto, zvláště, když ještě do konce druhé periody zvýšil v přesilovce na 5:1 domácí Petr Macháček, který špičkou hole poslal puk do levé šibenice. Olomoučtí přesto v sobě našli sílu na reakci. Hned po buly korigoval povedenou střelou Lukáš Kucsera.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se strhla přestřelka, nejprve upravil Chomutov na 6:2, z vrcholu pravého kruhu prostřelil po zemi Kašíka Zdeněk Ondřej. Mora podobně jako po inkasované páté brance vzápětí odpověděla, když Řehoř pustil pumelici Michala Nedbálka.

Za pár desítek vteřin obrali důrazní Piráti Hanáky o puk a po pohledné kombinaci skóroval Richard Diviš. Další průběh už žádné zdramatizování závěru nepřinesl, zvlášť když Kohouti dohrávali po větším trestu Kucharczyka ve čtyřech.

Olomouc tak první semifinále v Chomutově prohrála. Šanci na reparát bude mít už ve středu, kdy od 17:30 hraje na stejném místě druhé pokračování.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Jsme sice rádi, že jsme dokázali navázat sedmi góly na poslední zápas s Havlíčkovým Brodem, ale na druhou stranu jsme tři góly inkasovali. Z tohoto pohledu to nebylo typické utkání play-off, kdy většinou tolik gólů nepadá. Je dobře, že jsme vykročili tou správnou nohou, přeci jen jsme nehráli týden. Olomouc má za sebou sedm zápasů, ale na druhou stranu je v zápasovém tempu. Nám se podařila celá první třetina, kdy jsme se dostali do vedení, které jsme pak celý zápas udržovali. Tím ale dnešní zápas končí, musíme na něj zapomenout a připravit se na ten zítřejší.