Report ze zápasu OLO vs. TRI (1:9)

1:9

(0:5, 1:1, 0:3)

HC Oceláři Třinec

Souboj druhého s prvním týmem extraligy mladšího dorostu ve skupině Východ. To byl program svátečního odpoledne na olomouckém zimáku. Jednalo se už o odvetu dvou týmů v červenobílé kombinaci. Olomouc ve čtvrtém kole na ledě nové třinecké haly doplatili na vlastní chyby a ztratili dobře rozehraný zápas, na domácím ledě tak měli Třinci co vracet.

Jenže už ve třetí minutě bylo před olomouckou brankou pořádně horko. Schejbal nejprve vyrazil střelu jednoho z Třineckých betonem, jen o pár okamžiků později ale před dalším z Ocelářů zívala otevřená brána. Mladý útočník ale promáchl nad zcela volným kotoučem. Neuběhla ale ani polovina první třetiny a skóre na světelných tabulích se muselo měnit. Jan Hladoník vyslal na domácí branku přesnou přízemní střelu, která skončila v levém dolním růžku.

O pár minut později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji. Michal Papaj prokličkoval mezi domácími hráči až k olomoucké svatyni a našel skulinku mezi Schejbalovou lapačkou a tělem. O chvíli později zkoušel pozornost domácího brankáře i Kalus, s jeho střelou ale neměl strážce svatyně s číslem 35 na dresu problém a schoval ji do lapačky. Co se nepovedlo Kalusovi ale napravil Dan Przybyla, když v situaci dva na jednoho mířil přesně do horního růžku Schejbalovy branky.

Po třech gólech toho bylo na Adama Schejbala moc, a tak přenechal své místo parťákovi Petru Galuškovi. Ten se ale v bráně moc neohřál a už lovil puk ze sítě. Jen necelé dvě minuty po tom, co se postavil mezi tři tyče, mu nedal šanci Jan Kalus. Aby toho nebylo málo, sledovali Kohouti ještě dvě vteřiny před koncem úvodní dvacetiminutovky, jak puk mizí v bráně popáté. Cestu, kudy procpat kotouč za záda Galušky našel Jan Hladoník, když mířil přesně mezi pravou tyčku a betony domácího brankáře.

Ve druhé třetině ušetřil trochu času během oslabení Skopal, který s pukem a mezi třemi bránícími hráči prokličkoval až k bráně Ocelářů a zkusil zakončit. Jeho pokus se ale s úspěchem nesetkal. Téměř v polovině zápasu zvedali Třinečtí ruce nad hlavu pošesté. Dan Przybyla byl při svém úniku faulován a následně nařízené trestné střílení s klidem proměnil.

Kohouti se ale přece jen ve druhé třetině dočkali gólu, když v početní výhodě mířil přesně mezi tyčku a třineckého Ochmana Martin Pěcha.

I když to v závěrečné periodě vypadalo, že si Třinečtí budou především hlídat své vedení, opak byl pravdou. V 51. minutě se o poměrně kuriózní gól postaral Jan Hladoník, když se při svém pokusu protahoval mezi olomouckými hráči a ke gólu mu dopomohl pád jednoho z nich. Jeden z hokejistů Mory pravděpodobně klepl při pádu do hole Hladoníka nebo se od něj kotouč odrazil přímo do brány.

Na konečných 1:9 pak během necelé minuty upravoval obránce Jakub Adámek a o chvíli později mířil pod horní tyč René Najsar.

Richard Brančík (HC Olomouc): Začali jsme dobře, chtěli jsme hrát s Třincem hodně otevřenou hru a tím jsme začali propadat. Bylo tam hodně přečíslení, ze kterých pramenily první tři góly. Dostali jsme před koncem i gól v oslabení. První třetina byla z naší strany hodně špatná, nebruslili jsme, od druhé třetiny jsme si to ale s kluky vyříkali. Začali bruslit, hrát aktivněji a určitě i víc bránit. Obraz hry byl takový, jak jsme si ho představovali, taky tato část končila 1:1. Ve třetí části už se zápas víceméně jen dohrával.