Report ze zápasu OLO vs. KVA (4:3)

4:3p

(0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

HC Energie Karlovy Vary

Hanáci proti Karlovým Varům nezačali vůbec dobře. Už po 37 sekundách se trefil přesně z prostoru mezi kruhy Jakub Flek. Vyrovnat mohli domácí o pár minut později, jenže Vilém Burian nedokázal dobře zacílit. Ve 14. minutě ustál brankář hostů Filip Novotný velký závar před svou brankou.

Hostům se povedl i vstup do prostřední dvacetiminutovky. Tentokrát se sice neprosadili hned v první minutě, ale ve třetí. Před brankou se nejlépe zorientoval Martin Kohout, který nedal Konrádovi šanci.

Foto: Alena Zapletalová

Ještě veseleji mohlo být pro Vary ve 28. minutě, když se objevil sám před olomouckým brankářem Mikúš, ovšem Konrád předvedl perfektní zákrok a zabránil další brance.

A o minutu později se z pravé strany protlačil před Novotného bek Tomáš Dujsík, který ho z úhlu nachytal a snížil na rozdíl jediné branky.

Energie si ale dvoubrankové vedení vzala ve 45. minutě zpět, jelikož nahození v přesilové hře Petra Šenkeříka povedeně tečoval Martin Kohout. Zdálo se, že hosté si už výhru pohlídají, Olomouc sice statečně bojovala a nevzdávala se, ale vždy narazila na brankáře Novotného.

Foto: Alena Zapletalová

V předposlední minutě třetí tetiny vyslal puk před branku Rostislav Olesz, po teči se kotouč odrazil před prázdnou klec k Lukáši Nahodilovi, který nezaváhal. Do konce zbývalo 80 sekund.

Poté jeli hosté dva na jednoho zrovna v době, kdy byla olomoucká brána zcela prázdná. Ovšem Petr Kolouch vystihl směr nahrávky a zachránil svůj celek. A tohle bylo klíčové.

Foto: Alena Zapletalová

Kohouti následně zcela vyšachovali soupeře a Rostislav Olesz dokončil akci střelou do prázdné branky, čímž vyrovnal na 3:3, a to 21 sekund před sirénou.

A tečku za obratem přidal na konci první minuty prodloužení Petr Strapáč, ten z pravého kruhu vymetl pavučinky karlovarské branky a dokončil velice povedený obrat. Hanáci tak získali dva body.

OHLASY

Zdeněk Moták - HC Olomouc: Byl to vyrovnaný zápas. My jsme celou dobu tahali za kratší konec, nicméně šance a tlak do brány jsme měli. Snažili jsme se dávat góly a v závěru se nám to vyplatilo. Kluci zaslouží za hru bez brankáře velké díky a gratulaci. Něco podobného asi moc nepamatuji. Bod navíc po parádní trefě Petra Strapáče je pro nás skvělá zpráva.