Report ze zápasu OLO vs. KOM (3:2)

3:2sn

(0:2, 0:0, 2:0 – 0:0)

HC Kometa Brno

Sobotní poledne patřilo na olomouckém zimním stadionu juniorům. Ti v odvetě přivítali brněnskou Kometu. Protože Brnu patřilo druhé místo v tabulce juniorské extraligy, bylo jasné, kdo je papírovým favoritem. Prvních pár minut ale ohrožovali branku spíše domácí. Ve čtvrté minutě se však jako první z gólu radovali hráči v modrých dresech, když skulinku v Šoustalově výstroji našel Richard Garčic, který Hanákům nadělal starosti už v minulém zápase.

Po první brance se ale znovu pokračovalo v poměrně vyrovnané hře. Obkroužit olomouckou branku a zakončit kolem pravé tyčky zkusil Müller, domácího útočníka ale stíhal jeden z hostujících hráčů, a tak olomoucká čtyřiadvacítka nemohla zakončit podle svých představ. Chvíli na to zkusil své štěstí Konečný, ani on ale Slavíčka nepřelstil. Na druhé straně se poté do útoku mezi třemi hráči protáhl Tůma, od vrcholu kruhů ale mířil hodně mimo.

Kometa se snažila přidat další branku a uskočit svému soupeři o dva góly, to se jí ale nevedlo. Nepomohla jí ani dvojnásobná přesilová hra v polovině první třetiny. Blízko k navýšení náskoku měl ale Švejda, který to od modré čáry zkusil hned třikrát. Ani jednou ale úspěšný nebyl, když nejprve trefil betony Šoustala, pak mířil mimo a napotřetí jeho střelu zblokovali bránící hráči. Co se ale nepovedlo ve dvojnásobné přesilovce, vyšlo hostům ve vlastním oslabení.

Až před olomouckou branku se dostalo duo Garčic – Boltvan, když autor první branky vyvezl kotouč po levé straně až do kruhu, odkud jej poslal doprava Jakubu Boltvanovi, a ten kolem pravé tyčky prostřelil Šoustala. Ještě chvíli před koncem první části to Boltvan zkusil znovu, těsně ale minul odkrytou část brány.

Do druhé třetiny ale jako by se vrátil úplně jiný tým Kohoutů. Už v první minutě prostřední části byl na trestnou lavici odeslán jeden z hostujících hráčů a domácí se snažili využít početní výhodu. Macuh vyvezl puk do útočného pásma podél levého hrazení a těsně před brankou poslal dlouho přihrávku Horákovi. Proti jeho střele ale vytáhl Slavíček efektní zákrok lapačkou. O chvíli později si početní výhodu zahrála i Kometa. Hosté se natlačili do útočného pásma a kombinovali. Pozornost Šoustala pak zkusil z těsné blízkosti prověřit Boltvan a Sedláček dorážel. Olomoucký brankář ale zalehl kotouč a přerušil hru.

Pár minut na to to nadvakrát zkusila domácí dvaadvacítka, Martin Konečný, když nejprve obkroužil brněnskou branku a zakončoval kolem levé tyčky, poté prověřilo pozornost Slavíčka nahození Konečného z levého kruhu. Z těsné blízkosti to zkusil i Beták, ani on ale úspěšný nebyl. Ani Šoustal se nenudil, když musel nejprve čelit dorážkám Boltvana, poté dělovce od modré čáry a chvíli na to dalším třem různým střelám.

Na začátku třetí třetiny Olomoučtí nepohrdli dvojnásobnou přesilovkou a z pravého kruhu prostřelil Slavíčka Rok Macuh. Kometa si pak z rychlého protiútoku zkusila vzít svůj náskok zpět, Šoustal byl ale připraven. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Beták. Slovenskému útočníkovi ve službách Mory ale na poslední chvíli klepl do hole jeden z bránících hráčů. Utkání se začalo přiostřovat, a tak se dvířka na trestnou lavici otevírala stále častěji.

Po jedné ze strkanic se ale znovu radovali domácí. Zatímco si své tresty odpykávala hned čtveřice hráčů, dostal se do útoku Pavlovský, který přenechal kousek za modrou čárou puk Kryštofu Fejkovi, který z levé strany prostřelil hostujícího brankáře. Velkou šanci si pak vytvořili ještě Furch s Kratochvílem, i s jejich pokusem si ale domácí maskovaný muž poradil.

Protože ale o vítězi utkání šedesát minut základní hrací doby nerozhodlo, následovalo prodloužení. Hned na začátku zkoušel z pravé strany procpat puk až za záda Slavíčka Dominik Marek, brankář Komety ale stihl všechny skulinky včas ucpat. Ani jeden z týmů pak nechtěl udělat zbytečnou chybu, a protože další branka už nepadla, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch Hanáci rozhodli o svém vítězství dvěma zásahy s téměř nulového úhlu, když se trefili Rok Macuh i Šimon Beták z téměř totožné pozice.

OHLASY

Petr Fiala (HC Olomouc): Myslím, že jsme hráli dobře. Soupeře jsme přestříleli a podle mě jsme si vítězství zasloužili. Po těch nemasných, neslaných výkonech jsme se zvedli a doufám, že nám to vydrží i v dalších zápasech.