Report ze zápasu OLO vs. POR (3:4)

3:4sn

(0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

HC RT TORAX Poruba

Do utkání vstoupily oba týmy velmi opatrně, a tak se na větší šanci muselo poměrně dlouho čekat. Kohouti si už v prvních minutách zahráli přesilovku, tu ale využít nedokázali. O chvíli později se až před Galušku dostal Dang se Stachem, vyzrát na olomouckého brankáře se jim však nepovedlo. V jedenácté minutě zkusil své štěstí Cach, trefil ale jen chrániče Škody. Hanáci pak hostům trochu zatápěli, když se udrželi před porubskou brankou a hledali cestu, kudy dostat puk mezi tři tyče.

I Torax si už v prvních dvaceti minutách zkusil početní výhodu, a to rovnou dvojnásobnou. Velmi blízko k brance měl Bijota, proti jeho střele však Galuška pohotově nastavil lapačku, přerušil hru a dopřál svému týmu trochu času na uklidnění. Na začátku druhého dějství si však další trest musel odpykat jeden z hostujících hráčů a Kohouti tentokrát přesilovkou nepohrdli. Domácí chvíli doráželi před Škodovou svatyní, puk si pak našel kapitán Olomouce Matěj Zabloudil a poslal jej do horní části branky.

Netrvalo dlouho a Hanáci se radovali z další branky. Martin Urban dostal z pravé strany dobrou přihrávku, neváhal a poslal kotouč mezi chrániče porubského brankáře. Vstřelil tak svůj první letošní gól. Dvě rychlé branky hostující tým trochu zaskočily, po pár minutách se ale Poruba vrátila zpět do hry, když i Vojtěch Střondala dokázal využít závaru před brankou a zametl puk za Galušku. Po necelých čtyřech minutách zmizel puk za olomouckým strážcem svatyně podruhé. Torax znovu využil zmatku před bránou a Miroslav Krupa svou střelou dokázal, že ani hostům není podstata přesilové hry cizí.

Hráčům s kohoutem na dresu ale vyšel začátek třetí třetiny. Matěj Zabloudil se nejrychleji zorientoval ve zmatku před bránou a poslal puk za Škodova záda. Alternativní obránce Beier pak na modré čáře chyboval a hosté se dostali ve dvou až před Galušku, zakončit však porubští útočníci nestihli. Do situace dva na jednoho se pak dostali i domácí, proti střele jednoho z nich se však Škoda stihl včas přesunout a utěsnit skulinky u pravé tyčky.

Chvíli na to však srovnal skóre zápasu Lukáš Irgl, který se prohnal do útoku a mířil přesně mezi betony. Kohouti pak přepnuli na vyšší rychlost a hráčům v červených dresech pořádně zatápěli. Říčka ani rychlonohý Beier si však na Škodu nepřišli, a tak muselo následovat prodloužení. V tom měli navrch Hanáci, brankář hostů však držel svůj tým ve hře. Najít Škodovu slabinu se nepodařilo ani Cachovi, který to zkusil hned nadvakrát. V nájezdech pak byli úspěšnější hosté, kterým se dvakrát podařilo překonat Galušku. Vítězný gól si připsal Vojtěch Střondala.