Report ze zápasu HAV vs. OLO (6:5)

AZ Heimstaden Havířov

6:5

(3:0, 2:2, 1:3)

Utkání začalo opatrně, první střelu zápasu vyslal těsně po minutě od úvodního hvizdu hostující Bauer, Tomšů si ale s jeho pokusem poradil. Až o dvě minuty později se dostali k první střele i domácí – jmenovitě Školoud, ale ani Kochta se nenechal překvapit.

Mírně aktivnější byli zezačátku hosté, ve druhé polovině třetiny přebrali aktivitu Havířovští, dostali možnost hrát přesilové hry a druhou z nich rychle využili. Bylo to v 16. minutě, když Jakub Kotala našel před brankou volného Daniela Gracu a ten střelou z první prostřelil Kochtu poprvé.

O dvě minuty později přidal další gól domácích Jan Křibík, který se prezentoval pěknou individuální akcí – projel přes půl hřiště, obešel obránce, položil si gólmana a zakončil bekhendovou střelou pod horní tyč. Vteřinu před koncem první části zvýšil na 3:0 Daniel Graca, který zakončil rychlou kombinaci s Kotalou a Plhoňem.

Druhá část začalo náporem Olomouce, kterou držely na uzdě pouze skvělé zákroky domácí opory mezi tyčemi – Ondřeje Tomšů. Ten pochytal obrovské šance Peštuky, Hánla a Hese. Ve 31. minutě jel sám na Kochtu domácí Klečka, ale nepřekonal jej.

To se povedlo až při přesilovce Danielu Gracovi, který zakončil kombinaci s Kotalou a Malíkem. Ve 35. minutě hráli hosté přesilovku, v ní jel sám na Tomšů opět Hánl, ale ani tentokrát havířovský gólman udržel čisté konto.

O čtyřicet vteřin později už se však Olomouckým domácího gólmana překonat podařilo – přesnou střelu od modré vyslal David Nesvadba, nahrával Vrabel. Časomíra se posunula jen o 12 vteřin a hosté přidali svou druhou branku – Jiří Peštuka našel Aleše Jergla a ten se nemýlil.

Ve 38. minutě se předvedl domácí Jakub Kotala, který obkroužil branku hostí a zasunul puk za Kochtova záda. Po dvou třetinách tak Azet vedl 5:2.

Třetí třetina přinesla bojovný hokej – Olomoučtí zvýšili střeleckou aktivitu, ale domácí hrozili z protiútoků – do jednoho z nich se dostali Malík s Kotalou, ale prvně jmenovaný promeškal správný okamžik pro přihrávku.

Ve 49. minutě ujížděl sám na Tomšů olomoucký Peštuka, ale měl smůlu – jeho střela se odrazila od břevna do Tomšů a od něj mimo bránu. O minutu později už hosté skórovali, střelou přímo z vhazování prostřelil Tomšů Šimon Beták a snížil tak na rozdíl jediné branky.

V 52. minutě měl domácí Filip Stanislav možnost trestného střílení, ale nevyužil ji. Zákonitě tak přišel trest v podobě další branky Olomouce, kterou vstřelil z přesilovky v 54. minutě David Vrabel, jenž dorazil Nesvadbovu střelu.

O tři minuty později mohl zvýšit náskok domácích opět Stanislav, ale tváří v tvář Kochtovi neuspěl. V 58. minutě si vzali hosté oddechový čas a zkusili hru bez brankáře, což se jim vymstilo, neboť Denis Klečka dovezl puk do opuštěné klece a opět zvýšil náskok Azetu na dvě branky.

Olomoučtí však ukázali, že se nevzdávají a v poslední minutě znovu zkusili power-play. Tentokrát už skórovali, ale bylo to už pozdě. Vteřinu před závěrečnou sirénou se prosadil Milan Ostřanský.