Report ze zápasu OLO vs. VIT (1:4)

(0:2, 1:2, 0:0)

HC Vítkovice Ridera

Poslední utkání základní části ELIOD extraligy mladšího dorostu a zároveň souboj třetího se čtvrtým týmem. Tahle kombinace slibovala atraktivní podívanou. Jenže mladší dorostenci nebyli v nedělním zápase tak úplně ve své kůži. V úvodu zápasu byl k vidění spíše opatrný hokej ze strany obou celků.

Kotouč dlouho putoval ze strany na stranu, k velké šanci se ale ani jeden z mančaftů nemohl dostat. Po pár minutách však zahrozili Klesla s Urbanem. Olomoucký obránce poslal na bránu střelu od modré a Urban se ji ještě pokoušel tečovat, snaha domácího útočníka však vyšla naprázdno.

Jen o chvíli později se ale otevíralo skóre, když přesně mířil vítkovický Daniel Pastor. Velký podíl měl však na gólu Jozef Baláž, který Pastorovi poslal krásný pas přímo před svatyni Kohoutů. Po dvou velkých šancích Olomouce pak znovu úřadovali hosté. Jan Cháňa našel prostor, kudy dostat puk do brány, a to mezi Galuškovou pravou rukou a tělem. Vítkovice tak rázem vedly o dva góly.

I nadále byly Vítkovice aktivnějším týmem, což vyvrcholilo třetí brankou v síti Olomouce. Necelou půlminutu po začátku druhé třetiny Jozef Baláž ujel do samostatného úniku, obhodil si posledního obránce Mory a překonal svou střelou Galušku. Jen o pár minut později ale svítilo červené světlo i za Kardinálem.

Olomouckému gólu ale předcházela poměrně kuriózní situace. Střela Miroslava Skopala se totiž odrazila od hráče Vítkovic, který se snažil lehnout do směru, kterým předpokládal, že puk poletí. Kotouč se ale od bránícího hráče odrazil a skončil v bráně překvapeného Kardinála.

Vítkovičtí si ale svůj třígólový náskok stačily vzít ještě před koncem zápasů zpět, když se povedlo přenonat Galušku Adamu Urbanovi. Do té doby čtvrté Vítkovice se tak po zápase mohly radovat ze třetího místa. Do utkání totiž vstupovaly pouze s horším skóre, a tak díky tříbodové výhře Kohouty přeskočily.