Report ze zápasu SPA vs. OLO (8:2)

HC Sparta Praha

(2:1, 5:0, 1:1)

Po úvodním buly vyrazili do útoku Kohouti, příliš dlouho se ale před Škorpíkem neudrželi a na druhé straně zkoušel své štěstí Chlouba. Už ve druhé minutě ale zvedali ruce nad hlavu Hanáci, když se před domácího brankáře prohnala druhá lajna a Marek Husták poslal puk až do sítě sparťanské branky. Chvíli na to ale mohlo být srovnáno, když si Nacházel a Šrámek prohodili puk v těsné blízkosti odkryté olomoucké svatyně. Šrámek ale nakonec kotouč do brány dostat nedokázal.

Ještě ve třetí minutě se o slovo přihlásila i elitní formace Olomouckých. Matěji Zabloudilovi se ještě nabízel Cach, olomoucký kapitán to vzal ale na sebe a z pravé strany orazítkoval spojnici Škorpíkovy branky. Hanáky vstřelená branka nakopla, a tak se rychle snažili přidat další. Před odkrytou brankou domácích pak mohl dorážet Cach, puk se ale ztratil mezi několika bránícími hráči. Z rychlého protiútoku pak zahrozila Sparta, kotouč se ale až do sítě nedostal.

Domácí gólman si na nedostatek práce stěžovat nemohl, když to po buly zkusil Matěj Zabloudil a chvíli po něm i Machálek, navýšit olomoucké vedení se jim ale nepovedlo. Pak ale hostující obrana zapomněla na Vojtěcha Komárka, který se dostal do samostatného úniku a poslal puk pod horní tyč Schejbalovy branky. Srovnáním Sparta přidala, a tak to v desáté minutě zkusil zblízka Švarc a Olomouc měla pořádné štěstí.

První početní výhodu si pak zahráli domácí, proti střele Jandy od modré čáry ale sklapl Schejbal betony včas. Kličkujícímu Komárkovi pak Kohouti včas stihli vypíchnout puk z hole. Jenže chvíli na to šli Hanáci do tří, a tak zažil pořádně horké chvilky olomoucký brankář, který musel čelit několika dorážkám. Už v klasické přesilovce pak napřáhl na modré Horský, Schejbal ale dokázal včas natáhnout ke vzdálenější tyči beton.

Dvě přesilovky byly přesně to, co Sparta potřebovala. Až ve hře pět na pět ale překonal brankáře Kohoutů z levé strany Albert Michnáč, který přidal druhou branku Sparty, a tak otočil vývoj utkání. Po druhém gólu převzala kontrolu nad ledem Sparta, jenže pak se dostal do samostatného úniku Beier, toho ale zastavili vracející se obránci. Pár vteřin před koncem první třetiny to zkoušel ještě Husták, mířil ale jen do připraveného Škorpíka.

Na začátku prostřední části šli Kohouti znovu do tří, ve vlastním oslabení se ale do útoku dostal Beier, kterého však u mantinelu přibrzdili domácí obránci. Svou mušku pak chtěli vyzkoušet v rychlém sledu i Skopal a Machálek, ti ale ztroskotali na dobře chytajícím Škorpíkovi. Pět minut po startu druhé periody bylo ale s Kohouty znovu o něco hůř, když Schejbala prostřelil znovu Albert Michnáč. Ve 28. minutě to zkusil paradoxně obránce Kohoutů, a to Janků, který prokličkoval do útočného pásma a trefil jen bránícího hráče.

V polovině zápasu bylo před olomouckou brankou znovu pořádně horko, když puk poskakoval na hranici brankoviště a chvíli na to trefili sparťané tyčku. Ve 32. minutě se tým, který je v Tipsport aréně doma, radoval z další branky, když Vojtěch Kropáček mířil přesně a puk skončil až v síti. O chvíli později se do útoku prohnal Pěcha, který ale trefil jen Škorpíka. Jenže víc ze hry měla Sparta, která to také potvrdila další brankou, pod kterou se podepsal Petr Mašoun. Pátá branka navíc vyhnala Schejbala z jeho svatyně.

Do velké šance se tři minuty před druhým odchodem do kabin dostal Holiš. Olomoucký obránce ale nejprve mířil příliš vysoko nad sparťanskou klec, poté dorážel z pravé strany, avšak bezúspěšně. Dost starostí přidělali sparťané i Galuškovi, který musel krotit poskakující puk na hraně brankoviště. Pak se ale rozvlnila síť za Galuškou dvakrát během minuty a deseti vteřin, když se nejprve trefil znovu Albert Michnáč, poté Ondřej Šišolák. Ve třetí třetině se hra o něco uklidnila, své štěstí tak mohl z bezprostřední blízkosti zkusit věkem ještě mladší dorostenec Kořenek, trefil však jen bránící hráče.

Ve 48. minutě přenechával Matěj Zabloudil puk mezi kruhy Kořenkovi, tomu se ale nepodařilo kotouč ideálně zpracovat. Ve třetí třetině si první přesilovku zahráli Kohouti, kteří domácí na chvíli zamkli v pásmu, dlouho to tak ale nevydrželo. Pár minut před koncem sparťané znovu navýšili vedení, když puk za přesouvajícího se Galušku dostal znovu Albert Michnáč. Odpovědět se brzy pokusil Hajšman, jeho střela od modré a z otočky ale skončila v připravené lapačce Škorpíka.

Necelé čtyři minuty před koncem se ale Hanáci přece jen mohli radovat ze snižující branky, když Matěj Zabloudil dostal mezi kruhy dobrou přihrávku a prostřelil domácího strážce svatyně. Do útoku pak posílal Cach Kořenka, tomu ale přihrávka nesedla. Olomoucká osmnáctka navíc po dohrání odkulhala do kabin. Ještě pár minut před koncem cinkala tyčka po střele sparťanů i za Galuškou. Šestnáct vteřin před poslední sirénou bylo navíc nařízeno trestné střílení pro Michnáče, sparťanský forvard ale další gól přidat nedokázal.