Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:1)

3:1

(1:0, 1:1, 1:0)

PSG Berani Zlín

Úvod zápasu byl velmi opatrný, mužstva se oťukávala a k vidění byla spousta soubojů zejména ve středním pásmu. Výjimkou byla akce domácích, na jejímž konci napálil Martin Vrabel kotouč od modré, a ten si to zamířil přímo do šibenice zlínské klece. V závěru třetiny mohl srovnat hostující Hrazdíra, nahozený kotouč však tečoval těsně vedle branky domácích.

Ve druhé periodě se roztrhl pytel s vyloučeními, hry v plném počtu si hráči opravdu příliš neužili. Početní výhodu však žádný z týmů využit nedokázal a branky padaly pouze v počtu čtyři proti čtyřem. Na straně domácích se po Jerglově přiťuknutí prosadil bekhendovou střelou Milan Ostřanský.

Zlínští nezůstali pozadu. Ve vlastním oslabení dostali Olomouc pod tlak a donutili ji faulovat. Zanedlouho po vhazování se zblízka dokázal prosadit Jakub Řezáč, čímž vrátil hosty do zápasu.

V závěrečné části se strhl boj o otočení výsledku. Zlínští hráli velmi aktivně, proti nim však stál výborný brankář Kochta. Největší šanci spálil Matula, jenž sám z mezikruží o pár milimetrů minul domácí branku.

Dvě minuty před koncem měli hosté možnost přesilové hry, o tu však záhy vinou své nedisciplinovanosti přišli. Nic nemohlo Zlínské mrzet více, protože definitivní podobu výsledku dal záhy domácí David Brančík.

Olomouc má tak po výhře v poměru 3:1 stále šanci zaútočit na čtvrtou příčku zajišťující postup do finálové skupiny.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Setkala se dvě mužstva, která bojují o místo v play-off. V zápase to také bylo znát, utkání jsme hodně odbojovali. Počet šancí byl asi vyrovnaný, možná Zlín jich měl o něco více. My jsme ale měli štěstí a větší srdíčko. Chtěli jsme zvítězit, abychom si ještě udrželi naději na postup ze čtvrtého do lepší skupiny.