Report ze zápasu OLO vs. KOM (0:3)

0:3

(0:2, 0:0, 0:1)

Už po půl minutě hry získali hráči domácího celku výhodu přesilové hry, branku svého soupeře během dvou minut ale ohrozit nedokázali. Brňané se poprvé ozvali na začátku čtvrté minuty, kdy pár vteřin po sobě zakončovali Čejka s Kratochvílem. Ani jeden z nich ale recept na brankáře Pospíšila nenašel. Chvíli poté měli velkou příležitost skórovat i Hanáci, v závaru před hostujícím brankovištěm ale nikdo z nich puk za záda protivníkova gólmana neprotlačil. V polovině prvního dějství zahrozila opět Mora. V přečíslení dvou na jednoho poslal Jeklič puk na Hajšmana, jenže tomu se jej nepodařilo ideálně zpracovat.

Na první branku zápasu se tak muselo čekat až na konec dvanácté minuty. Hostující útočná formace dokázala rychle předat kotouč z levého křídla na pravé, odkud Robert Havlát prostřelil domácího brankáře. Vzápětí hráli Jihomoravané svou první početní výhodu, Pospíšil mezi třemi tyčemi Olomouce byl ale tentokrát ve střehu. Hra poté postupně uvadala a šance k vidění příliš nebyly. Až tedy do devatenácté minuty, během níž převzal Tomáš Havránek puk ve středním pásmu a v situaci proti jedinému obránci Mory zakončil parádním způsobem pod horní tyčku. Kometa tak odjížděla do kabin za dvoubrankového vedení.

Prostřední dějství zahájil hostující celek přesilovou hrou, ovšem využít se mu ji nepodařilo. V jejím samém závěru se naopak do šance mohl dostat Horák, jenže na odražený puk nedosáhl. Vážnější příležitost ohrozit skóre zápasu přišla až v osmadvacáté minutě. Kotouče se ujal domácí Heža, který se zbavil několika obránců soupeře, ale z bezprostřední blízkosti puk za záda Slavíčka nepropasíroval. Kometa měla možnost navýšit své vedení o chvíli později. Puk v útočném pásmu propadl nečekané až ke Kratochvílovi, který byl zřejmě tak překvapený, že ač byl u branky domácích sám, vystřelit se mu nepodařilo.

Hanáci poté zařadili vyšší rychlostní stupeň a obránci Komety měli co dělat, aby udrželi stav zápasu na dvougólovém rozdílu. Jako první zahrozil Horák, který se prokličkoval až do zakončení, ovšem na gólmana soupeře nevyzrál. Odražený puk poté nepropálil přes hradbu těl Škoda. O chvíli později se prezentoval povedenou akcí Husták, jenž vybruslil zpoza hostující klece, položil si gólmana, jenže gólovou tečku nepřidal. Slavíček na brankové čáře dokázal ještě zasáhnout. V závěru druhé části tak mohl po nevyužitých šancích Mory poslat hosty do tříbrankového trháku Čejka, jeho projektil ale skončil na tyči.

Ve třetím pokračování moravského duelu mezi Olomoucí a Kometou Brno se hrálo v rychlém tempu. Hanáci se snažili zkorigovat výsledek, který by jim dal naději na zisk bodů. Prostřelit výborně chytajícího Slavíčka se jim ale nedařilo. Obrovskou příležitost ke snížení měl v polovině sedmačtyřicáté minuty Heža, jenže ani jeho rána z první mezi tři tyče neprošla. Gólman hostů bleskurychlým přesunem k druhé tyči perfektně zasáhl. Domácím se velice rychle krátil čas a branka Komety zůstávala stále nedotčena.

Šest minut před koncem základní hrací doby navíc přišel trest. Jan Hasoň se v útočné třetině dostal k odraženému kotouči, nic speciálního nevymýšlel a poslal puk za záda bezmocného Pospíšila. Olomoučtí ještě v závěru střetnutí hráli početní výhodu, jenže ani čestný zásah jim souzen nebyl. Duel tak skončil vítězstvím hostujících barev v poměru 3:0.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Nedařilo se nám, protože jsme do zápasu vstoupili vlažně a už jsme se do něj nemohli dostat. To je trestuhodné a s takovým soupeřem, jakým je Kometa, se to nesmí stávat. Nevyužili jsme příležitostí. Kometa byla daleko efektivnější, a proto vyhrála. Její hráči byli šikovnější v zakončení, my ne. Bohužel tam bylo nějaké uspokojení. Minulý týden jsme vyhráli v Třinci, tak si někteří hráči myslí, že mají po sezóně. Musíme zlepšit před sobotním zápasem hlavně přístup.