Report ze zápasu OLO vs. TRI (0:2)

0:2

(0:1, 0:1, 0:0)

HC Oceláři Třinec

I starší dorost Olomouce čekal v dalším extraligovém utkání totožný soupeř, jako juniorku, a to Oceláři Třinec. Hostům se v utkání podařilo prosadit ihned z prví vážnější situace, protože se Třinec velice rychle dostal ze svého obranného pásma do útoku, kde Sztwiertnia poslal puk z pravé strany na zcela volného Adama Floka, jenž si puk zpracoval a následně jej poslal přesně do pravého růžku olomoucké brány.

Flok mohl v první třetině přidat ještě jednu branku, protože mu ve vlastním obranném pásmu namazal puk na čepel Beutl, ale hostujícího útočníka tentokrát dokázal vychytat Šoustal. Mora se do své větší šance dostala paradoxně až při svém vlastním oslabení, ve kterém ujel Beier, ale jeho kličku do bekhendu vystihl parádně Hlaváč.

Vedení Ocelářů mohl ještě v závěru první třetiny zvýšit Kofroň, jenž také ujel ve vlastním oslabení a navíc byl ve svém úniku faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení, ale ani útočník Třince se skoro totožnou kličkou neuspěl, a tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení Ocelářů.

Ve druhé třetině se dlouho čekalo na první vážnější situaci, kterou si nakonec přesně v polovině utkání vytvořili domácí, protože v probíhající přesilové hře vletěl Machálek po pravém křídle do útočného pásma, kde následně svým pasem hledal před bránou Jekliče, který však trefil puk přesně do středu brány, a trefil tak připraveného Hlaváče.

O pět minut později uzavřela Olomouc svého soupeře v obranném pásmu a Heža se dostal k odraženému puku před hostující brankou, odkud se ihned pokusil zakončit a olomoucký útočník nakonec se svou střelou orazítkoval břevno Hlaváčovy brány. Pomyslné nedáš dostaneš tedy platilo na druhé straně, protože se Třinec prosadil minutu a půl před konce druhé periody. Kofroňu střelu totiž ještě před Šoustalem tečoval do olomoucké brány Robin Švaňa.

Ve třetí třetině se už hostující hokejisté spíše snažili bránit své dvoubrankové vedení. Oceláři hlavně drželi puk na svých hokejkách a velice dobře bránili střední pásmo, protože Mora měla velké problémy dostat puk do své útočné třetiny. Asi největší šanci v poslední periodě měl domácí obránce Škoda, jenž v přesilové hře vystřelil od modré a Heža skvěle bránil Hlaváčovi ve výhledu, ale kotouč naštěstí pro hostující tým zasáhl jeho vyrážečku, a následně tak skončil za bránou Třince.

Starší dorost Třince nakonec zdolal Olomouc 2:0, a napodobil tak juniorský celek, který v předešlém střetnutí vstřelil o jednu branku více, a vyhrál tak 3:0.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím si, že jsme i přes prohru odehráli dobré utkání, protože Třinec je tím nejlepším týmem z naší skupiny a za odvedený výkon se nemusíme vůbec stydět. Je však škoda, že jsme nevstřelili alespoň jednu branku, protože mohlo být utkání následně úplně jiné.