Report ze zápasu OLO vs. LET (1:2)

1:2p

(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

HC Letci Letňany

Souboj dvou celků ze středu tabulky příliš atraktivního hokeje nenabídl. V úvodní dvacetiminutovce tak za zmínku stál pouze hostující pokus z patnácté minuty, kdy se do samostatného nájezdu dostal David Kaplan. Bekhendovým blafákem ale na domácího gólmana nevyzrál

Ani druhá perioda nemohla padesátku diváků na olomouckém stadionu zaujmout. Přesto pár šancí k vidění bylo. A měli je na svědomí domácí hráči. Nejprve Jakub Voznica neuspěl bekhendovým zakončením, na konci třetiny pak Jiří Peštuka trefil tyč poloodkryté klece.

Na branku se tak čekalo dlouhých pětačtyřicet minut. Při hře ve čtyřech se samostatnou akcí s gólovým zakončením prezentoval Jakub Vrána. Vedení Pražanů ale netrvalo dlouho. Po střele Králíka dopravil puk za záda hostujícího gólmana Jiří Peštuka. A protože více branek základní hrací doba nenabídla, muselo se prodlužovat.

Nastavený hrací čas trval necelou minutu a půl. Jakub Vrána zopakoval akci, se kterou uspěl ve třetí části, a druhou brankou v utkání rozhodl o druhém bodu pro Letce.

OHLASY

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Náš výkon nebyl optimální, trošku to mohla ovlivnit i naše sestava, kterou jsme látali. To nás ale neomlouvá. Jen díky výbornému výkonu našeho gólmana jsme zápas dotáhli do prodloužení. Jinak s výkonem spokojený nejsem. Hráči musí mít pořád motivaci, pokud chtějí hrát play-off. A na to jsme před dnešním zápasem ztráceli šest bodů.