Report ze zápasu OLO vs. HAV (2:0)

(0:0, 2:0, 0:0)

AZ Heimstaden Havířov

Příprava starších dorostenců čtvrtečním zápasem dospěla do svého konce. Na ledě plecharény stejně jako mladší dorostenci změřili síly s Havířovem. Oproti mladším spoluhráčům se ale jednalo o mnohem vyrovnanější hru už od samého začátku. Oba týmy ale také trápila nepřesnost v přihrávkách.

Dobrou šanci měli už v úvodu utkání Dominik Hajšman a Jakub Heža, když se první jmenovaný prodral do útoku a střelou z otočky zkoušel najít hůl Heži připraveného zakončit. Mladým útočníkům ale v zakončení zabránili bránící hráči Havířova. Kohoutům se nepodařila využít ani početní výhoda, které pravděpodobně překombinovali, během více než minuty se totiž odhodlali k jedné střele.

Domácím na druhé straně zatápěl především Daniel Korovský, který ohrožoval branku červenobílých v úvodu hned několikrát. Olomoucká obrana ale hostujícího hráče pokaždé odstavila u mantinelu.

Na začátku druhé části se jako první na listině střelců objevilo jméno domácího hráče, a to Jiřího Horáka, jehož střela se o tyčku odrazila přímo za záda hostujícího strážce svatyně. Kohouti tak napravili dojem z nepovedené předchozí početní výhody.

Chvíli po uplynutí poloviny zápasu se o pořádný zmatek před bránou Havířovských postarali Hanáci. Hostující brankář odolával několika pokusům domácích hráčů, ale když už si myslel, že má kotouč pod kontrolou, dostal se k němu Jakub Galvas. Tomu se však nepodařilo zpracovat puk tak, jak si představoval a poloodkrytou bránu trefit nedokázal.

Pár vteřin před druhou sirénou zvýšil vedení Olomouckých opět Jiří Horák. Útočník domácích tentokrát doslova procpal puk za záda hostujícího brankáře. Tým z Hané se však o vedení musel do posledních minut strachovat, Havířovští totiž nehodlali jen tak něco vzdát. V poslední periodě už ale branka nepadla a starší dorostenci si tak připsali další výhru.