Report ze zápasu POR vs. OLO (0:7)

HC RT TORAX Poruba

0:7

(0:3, 0:1, 0:3)

Na led přišel RT TORAX Poruba s menším zpožděním. Rozhodčí byl benevolentní a nedělat z toho žádnou vědu. To pak dělali hráči na ledě. Kde měli hrát jednoduše, hledali složitosti, nebruslili a jen koukali, co udělá soupeř. Olomouc využila první početní výhodu, která se ji nabídla. Josef Podlaha byl na konci akce. Na tečovaný puk už gólman Škoda nemohl reagovat. Po čtyřech minutách neustálého tlaku se hosté radovali z druhé branky. Marek Husták tečoval střelu Janečka. Po této brance sáhli domácí trenéři k výměně gólmanů. Mezi tři tyče se postavil Sebastian Bayer a ten si na kotouč vůbec nesáhl a již jej po minutě působení v bráně lovil z její sítě. Před brankou lehce tečoval odražený puk Miroslav Skopal. Ani rychlý skok k pravé tyči nezabránil puku přejití čáry.

Přestávka nepřinesla jiný náboj do porubské hry, z čehož těžila Olomouc. V dvaatřicáté minutě využil přesilovku Radek Řečinský po důrazu na brankovišti. V polovině utkání přečkal domácí tým dvojnásobné oslabení a to jej nakoplo do lepšího herního projevu. Jenže gólově se to nijak neprojevilo. Každopádně hráli hokej, na který jsou porubští diváci zvyklí a začínali je v tom poznávat. Na rozjetou Olomouc to však nestačilo. Hráči s kohoutem na hrudi se dokázali efektivně vracet do obrany. V závěru třetiny se vyznamenal gólman Bayer, když chytil po sobě jdoucí gólové tutovky.

Hru hodně poznamenala častá vyloučení, která ubírala síly fyzické i psychické. Do osmé minuty třetí třetiny byli domácí pořád odhodlaní a nabuzení něco s výsledkem udělat, jenže právě v této minutě opět inkasovali. Nedůslednost v obraně vedla k pátému puku v porubské síti, který tam dopravil Marek Husták, pro nějž to byla druhá branka v utkání. V 55. minutě po dlouhém porubském snažení vsítit branku, ujel Martin Urban po pravém křídle a byť byl stíhán obránce, hůl měl volnou, tak vystřelil po ledě. Neuběhla ani minuta a za Bayerem opět zasvítilo červené světlo. Skulinu v jeho postoji našel Dominik Hajšman a určil výsledek zápasu na 7:0 pro Olomouc.

Domácí soupeře zřejmě v hlavách podcenili, a když po první třetině prohrávali 3:0, nedokázali se vzchopit a nepříznivý stav otočit. Navíc přišli o dva hráče, kteří kvůli zraněním utkání nedohráli.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Individuální chybou v oslabení jsme dostali branku na 1:0 a od té doby na ledě vévodila Olomouc. Po celé utkání byla ve všech herních činnostech lepším týmem a nemůžu než poblahopřát k výhře.