Report ze zápasu CHM vs. OLO (4:2)

Piráti Chomutov

4:2

(1:0, 2:1, 1:1)

Piráti měli kromě zkráceného oslabení již od počátku zápasu mírnou herní převahu, ze které se v šesté minutě urodila velká šance. Jan Svoboda přihrál před prázdnou bránu Paličkovi, který však v koncovce selhal. V další větší příležitosti figuroval zase Palička. Tentokrát přihrál Smutnému, jenž z pravého kruhu nastřelil tyč. O chvilku později zvonila tyč podruhé.

V patnácté minutě se Podlaha proháčkoval přes obranu domácích až před Pavláta, ale bekhendovým blafákem trefil pouze špičku Pavlátova betonu. V sedmnácté minutě Jan Svoboda vyslal do rychlého útoku Matyáše Svobodu, který se přes olomouckou obranu prokličkoval až před Schejbala a otevřel krásnou individuální skóre zápasu - 1:0. Do konce třetiny se hrál opatrný hokej, který ukončila první siréna.

Druhou třetinu otevřel Filip Palička deset vteřin po úvodní buly. Chomutovský útočník vystřelil od modré čáry, čímž překvapil celý stadion včetně Schejbala - 2:0. Hned z protiútoku mohla Olomouc snížit. Podlaha v situaci dva na jednoho přihrál na Pěchu, ten tváří v tvář Pavlátovi neuspěl. V sedmadvacáté minutě dostal Bukač menší trest, ale Olomouc přesilovou hru nevyužila. Naopak se do samostatného úniku dostal Navrátil, ale zakončení mu faulem překazil Husták. Ani Piráti přesilovou hru nevyužili.

V polovině zápasu Olomouc snížila. Skopal vyslal do rychlého útoku Marka Hustáka, který procedil puk skrz Pavláta - 2:1. Hned vzápětí po střele M. Svobody zazvonila tyč. Ve 35. minutě mohli Olomoučtí vyrovnat, ale Zabloudil v situaci tři na jednoho před prázdnou bránou neuspěl. Na druhé straně to nejprve zkoušel Navrátil, ale ani nadvakrát Schejbala nepřekonal. Poté Buchtela vybojoval u pravého mantinelu puk, poslal ho na Jana Svobodu, který vymetl pravou šibenici - 3:1.

V úvodu třetí třetiny měli Piráti několik šancí, ale žádnou nevyužili i přes možnost přenesené přesilové hry z prostředního dějství. Ve 46. minutě Matyáš Svoboda prokličkoval hostující obranu a překonal Schejbala mezi betony - 4:1. O chvíli později Olomouc snížila na rozdíl dvou branek. Miroslav Skopal ujel chomutovské obraně a bekhendem překonal Pavláta - 4:2. Piráti ve zbytku zápasu kontrolovali vývoj a nepustili Olomouc do žádných větších šancí. Možnost navýšit skóre měli Kulich, Buchtela nebo Jan Svoboda.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): Naše hra byla tentokrát hrozná, přestávka se vůbec neprojevila. Jediné pozitivní jsou tři body. Snad se kluci poučí, protože se Zlínem musíme hrát lépe, abychom bodovali.