Report ze zápasu OLO vs. TRI (6:1)

6:1

(2:1, 2:0, 2:0)

HC Oceláři Třinec

Utkání nabízelo od úvodních minut vyrovnanou bitvu, na začátku ale měli přeci jen více šancí hosté. Ti se také dočkali vedoucí branky, když pohlednou akci zakončil střelou zblízka pod víko David Pastrňák.

Tři minuty před první sirénou se však Hanákům podařilo srovnat. Jiří Peštuka objel třineckou svatyni a se štěstím protlačil puk pod betony nedůsledného Motyky. Třiadvacet vteřin před koncem úvodní části pak zužitkoval přesilovou hru David Brančík. Střela z levého kruhu mu sice evidentně nesedla, možná právě proto ale proklouzla do sítě.

V prostřední části převzali otěže zápasu domácí a po zásluze dvakrát skórovali. Nejprve přesně mířil po Augustinově zadovce podruhé v zápase Jiří Peštuka, v pětatřicáté minutě pak Hánl s Martinem Vrabelem sehráli učebnicové přečíslení dvou na jednoho, a druhý jmenovaný zvýšil na 4:1.

Třinečtí byli po inkasované brance evidentně zaskočeni, což mělo za následek daleko tvrdší, a v několika případech bohužel i nečistou hru. Po faulu kolenem tak utkání předčasně skončilo pro Michaela Foltýna, Mora však pětiminutovou přesilovku nevyužila.

Na začátku třetí periody hráli Oceláři dlouhou početní výhodu čtyři na tři. Přestože si vytvořili řadu šancí, druhého puku v Kochtově svatyni se nedočkali. Olomoucký brankář doslova čaroval.

Ve třiapadesáté minutě zasadil pátý hřebíček Třineckým Dominik Bauer, který se dělovkou z mezikruží nemýlil. Na konečných 6:1 pak v samotném závěru uzavřel po samostatné akci Aleš Jergl.

Olomouc tak zvítězila 6:1 a dokonale Třinci vrátila tři dny starou porážku z ocelářského ledu.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, i když první třetina tomu moc nenasvědčovala. Měli jsme ze soupeře respekt, možná i kvůli výsledku, který jsme uhráli před třemi dny v Třinci. Jakmile jsme vyrovnali, tak jsme si začali věřit a od druhé části jsme byli lepší. Po dvou třetinách jsem upozorňoval hráče, že utkání nebude jednoduché. Chtěl jsem, aby hráli bez faulů a rychle chodili ven z vlastního pásma. Bohužel realita byla přesně opačná, zbytečně jsme faulovali. Ale myslím si, že jsme duel zvládli. Jsme rádi, že jsme zlomili naši negativní sérii.