Report ze zápasu OLO vs. BRA (5:2)

5:2

(1:0, 2:0, 2:2)

HC Slovan Bratislava

Olomoučtí hokejisté byli od úvodních minut aktivnějším celkem a do vedení se mohli dostat již v páté minutě. Jeklič se s kotoučem probojoval až před brankoviště soupeře, proti gólmanovi si ale rady nevěděl. Skóre se měnilo poprvé po patnácti minutách hry. V situaci dvou proti jednomu zakončil Marek Husták přesně podle svých představ. První dvacetiminutovku tak Mora vyhrála jednobrankovým rozdílem.

A hned na začátku druhého dějství Kohouti své vedení navýšili. Ve skrumáži před hostující klecí se nejlépe zorientoval Rok Macuh, od jehož hole doputoval kotouč za brankovou čáru. Hanáci byli nadále aktivnějším celkem, na třetí trefu ale museli čekat až na závěr periody. Minutu před druhou sirénou využil početní výhodu Matič Jeklič, jehož nahození skončilo za zády gólmana Slovanu.

Ve třetí třetině Olomoučtí nepolevili a minutu před polovinou dvacetiminutové hrací doby přidali čtvrtou trefu. Postaral se o ni Kuntoš, který bekhendem trefil nekrytý prostor u pravé tyče. Ani za velmi nepříznivého stavu ale Slovan nesložil zbraně a předvedl svou sílu. Nejprve Daniel Gmitriev obstaral první trefu svého týmu a chvíli poté Ján Ševčík parádní ránou vymetl šibenici domácí branky.

Na víc se ale už hostující celek nezmohl. V samém závěru naopak ještě jednou inkasoval, podruhé v zápase se prosadil Rok Macuh, který stanovil konečné skóre na 5:2 ve prospěch domácích.