Report ze zápasu POR vs. OLO (0:6)

HC RT TORAX Poruba

0:6

(0:0, 0:3, 0:3)

Otěže utkání vzali do svých rukou hosté a prvních dvacet minut drželi RT TORAX v jejich pásmu. Otevřít skóre mohli v přesilovce, ale přestože vystřelili na Škodovu bránu nespočet puků, ani jeden si do brankové sítě cestu nenašel. Poruba byla zatlačena do defenzívy a jen brankář Škoda svými jedenácti zákroky držel tým ve hře o body. Po pěti minutách druhé třetiny, jejíž začátek se trochu opozdil, kvůli opravě mantinelu u dvířek trestné lavice, domácí brankář poprvé kapituloval.

Olomouc se jen tak nezbavila puku a v oslabení ujel Jaroslav Škoda. Souboj se jmenovcem Marcelem Škodou vyhrál tím, že střela se odrazila do středu hřiště, kde najížděl Miroslav Kuba a pohodlně poslal puk do odkryté brány. O tři minuty později se situace opakovala. První porubská pětka opět chybovala. Kuba zavezl kotouč do útočné třetiny a křižnou přihrávkou vybídl ke střele Dominika Marka. Puk zapadl nad levé gólmanovo rameno těsně pod horní tyč.

RT TORAX si pak vypracoval dvě gólové tutovky. Jenže Vospálek nedosáhl na volný kotouč před brankovištěm a následně, když se vracel z trestné lavice a hodlal se přidat k bránící trojici, dostal přesnou přihrávku do středního pásma a bekhendovou střelou netrefil mezírku mezi tyčí a Šoustalovým ramenem. Hosté pokračovali v útočení a svůj neustálý tlak pečetili brankou do šatny.

Domácí prohráli dva souboje ve středním pásmu a následně se Olomouc dostala do přečíslení. Po několika odrazech se kotouč dostal na hokejku Marka Hustáka, který z otočky trefil mezírku mezi betony. Třetí třetina byla ze strany domácích střelecky produktivnější hlavně na začátku, kdy se pokoušel prolomit Šoustalovu neprůstřelnost Vospálek s Csabalou a Nardellim. Branky však padali jen do porubské sítě. V padesáté minutě využil přesilovku v jejím závěru Jiří Kališ. Sjel si po levém křídle a puk poslal na vzdálenější tyč. Škoda se v brankovišti proti střele přemisťoval, ale puk prošel nad levým betonem.

Domácí se do útočné třetiny dostávali zřídka, a když už tak zapomínali na zadní vrátka. Jako v případě nepovedené střely Konvičky, kdy hosté okamžitě otočili hru a drželi domácí v obranném pásmu. Další pokoření porubského týmu nedalo na sebe dlouho čekat. Domácí pětice byla tak rozhozena, že zapomněla na středu hřiště Marka Hustáka, který přebral nahrávku z rohu od Heži a střelou zápěstím se trefil nad levý beton. Ke slovu se na pár chvil dostal RT TORAX v podání Danga, který hned dvakrát prověřil Šoustalovu koncentraci. Následně po udržení pásma Olšrem střílel z pravého křídla Šustala a před brankou tečoval Csabala, ale puk zamířil mimo olomouckou bránu.

V poslední minutě na konečných 6:0 pro Olomouc ukončil ofenzivní tlak Zdeněk Zabloudil, když z otočky na hranici kruhů poslal kotouč Škodovi mezi betony. Poruba byť se snažila a po prvních dvou brankách se nevzdávala a bojovala na body ani v tomto utkání nedosáhla.

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Po dobré první třetině, která skončila 0:0. Dokud máme sílu, dokážeme vzdorovat. Ve druhé třetině dostala první lajna tři branky, z toho dvě při našich přesilovkách, kdy vytvořili v útočné třetině hrubé chyby. Kluky to naštěstí nezlomilo, pořád měli odhodlání s výsledkem něco udělat. To odhodlání bylo poznat na začátku třetí třetiny, kdy jsme se tlačili do brány, ale nejsou v mužstvu hráči, kteří by dokázali dávat proti takovým kvalitním soupeřům góly.