Report ze zápasu LIB vs. OLO (6:0)

Bílí Tygři Liberec

(2:0, 2:0, 2:0)

Prvních pět minut bylo ve znamení oťukávání soupeře. Přesto hostujícím obráncům ujel Tomáš Nezbeda. Kvůli nepřesné přihrávce z toho naneštěstí pro domácí nic nevytěžili.

V sedmé minutě už se ale severočeši radovat mohli. Michal Juščák se ocitl v situaci dva na jednoho a nad ničím nepřemýšlel. Tvrdou ránu na bližší tyč zastavila až síť v horním rohu Galuškovy branky.

A netrvalo dlouho a domácí vedli už o dvě branky. O pět minut později se při přesilovce prosadil Tomáš Nezbeda. U pravého kruhu dostal od olomouckých trochu více místa a okamžitě zamířil nad rameno hostujícího gólmana. Trefil se neomylně.

Do konce třetiny ještě mohli hosté snížit především při vyloučení domácího kapitána Ivana Koreckého. Žajdlík však mohl zůstat klidný, protože většina střel od modré čáry mířila mimo branku a zbylé pozorná obrana včas zblokovala.

Druhá třetina začala smrští rychlých kontrů na jejímž konci byla další využitá přesilovka. Po necelých čtyřech minutách prostředního dějství dotlačil puk do branky Jiří Průžek.

Tygři hráli ve stále větší pohodě. Chrtkově teči chybělo k dalšímu navýšení vedení jen pár centimetrů. Jenže o tři minuty později museli velebit skvělý zákrok Matěje Žadlíka. Ten vychytal Matěje Zabloudila z bezprostřední blízkosti a dále držel nulu.

Ve 32. minutě už se ale z utkání stal debakl. Filip Brabec bojoval o puk za brankou a ten se zničeho nic odrazil přímo před Galušku, kde stál skvěle postavený Matěj Čermák. Ten pouze bekhendem zvedl puk pod břevno a vyhnal olomouckého gólmana z jeho svatyně.

Po zbytek třetiny si ještě oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, Olomouc dokonce dvakrát. Skóre se ale neměnilo a tak šli domácí do kabin s pohodlným náskokem.

O první vzrušení v poslední třetině se postarali hosté. Opět jim ale překazila dobře rozjetou akci dva na jednoho nepřesná přihrávka.

A tak Tygři trestali. Michal Juščák si zopakoval akci ze začátku zápasu a tentokrát z levé strany trefil přesně horní roh branky, ve které už stál Adam Schejbal.

A za dalších třicet sekund se hosté radovali pošesté. Jan Šír si nebruslil do středu kluziště a z mezikruží prostřelil hostujícího gólmana.

Zápas byl rozhodnutý a tak se hrálo ve volnějším tempu a spíše na krásu, hlavně z liberecké strany. Přesto museli domácí obránci likvidovat dvě velké šance. Samostatný nájezd Pěchy ani teč jednoho z hostujících útočníků však gólem neskončili.

Skóre se už neměnilo a tak nemohl být pochyb o tom kdo si dnes připíše cenné tři body.