Report ze zápasu OLO vs. SLA (2:3)

2:3

(0:1, 1:1, 1:1)

HC Slavia Praha

První třetina utkání příliš gólových šancí nenabídla. Obě mužstva si v první desetiminutovce zahráli své první přesilové hry, které se však ani jednomu z nich příliš nevyvedli. První vážnější šance přišla až ve druhé přesilové hře Slavie, kdy od modré střílel Vala a jeho pokus byl ještě před Urbischem několikrát tečován, avšak domácí brankář nakonec touš vyrazil nad svou bránu. Na gól se tedy čekalo až do 18. minuty, kdy hrála Slavie už svou třetí přesilovou hru, ve které od modré čáry napřáhl znovu David Vala a jeho dělovka tentokrát skončila až v olomoucké bráně.

Mora však do druhé dvacetiminutovky vstupovala ještě s výhodou jednoho hráče a i Olomouc nakonec vstřelil gól v přesilové hře, protože si velmi chytře počínal Aleš Jergl, jenž obelstil Frodla v bráně Slavie a následně už jen zasunul puk do odkryté části hostující brány. Mora mohla jít následně do vedení, protože Krátoška poslal puk zpoza slávistické brány přímo na najíždějícího Brandýse, který však pouze trefil dobře postaveného Frodla.

V polovině utkání střídala šance šanci a obě mužstva chtěla vstřelit velice důležitou druhou branku. Do více šancí se spíše dostávali domácí hokejisté, jenž měli k dispozici dokonce dva samostatné úniky, ale ani jeden z nich neskončil brankou Olomouce. Hodně diskutabilní moment přišel ve 32. minutě, kdy Beták přihrál najíždějícímu Janásovi, jenž ze svého první zakončení trefil Frodla, ale jeho následná dorážka už možná skončila v bráně Slavie, jenže touš se velice rychle odrazil ven a dle rozhodčích to zřejmě bylo od břevna.

Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, tak po další promarněné šanci Olomouce se Slavie velice rychle přesunula do svého útočného pásma, kde Andres našel přesným pasem Filipa Hlinku, kterému se podařilo prostřelit Urbische, a poslat tak pražský celek do vedení.

Vyrovnáno mohlo být hned zkraje třetí třetiny, jenže ani tentokrát velká gólovka Kropáče brankou neskončila. Poté ovšem přišla série tří trestů, kdy na trestné lavici během pár vteřin usedli hned dva hráči Slavie, a Mora tak hrála velice zajímavou přesilovou hru čtyř proti třem. Naskytnutou příležitost domácí nakonec i využili, protože se touš postupně dostal až k dobře postavenému Aleši Jerglovi, který následně už poslal puk do zcela odkryté brány Slavie.

Radost olomouckých hokejistů však vydržela pouhých šest minut, protože v 52. minutě vzal Viktor Nestrašil veškerou zodpovědnost na sebe a po krásné kličce se dostal až před Urbische, kterého prostřelil střelou pod břevno domácí klece, a vstřelil tak rozhodující branku tohoto utkání. Mora se ještě ve zbývajícím času snažila alespoň vyrovnat, ale snaha domácích už další branku nepřinesla, a Slavie tak porazila Olomouc těsně 3:2.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím si, že jsme na rozdíl od minulého utkání začali zápas proti Slavii trochu zakřiknutě, ale po polovině střetnutí jsme byli lepším týmem, jenže se nám nepodařilo využít naše gólové šance a nakonec vyhrál šťastnější tým.