Report ze zápasu CHM vs. OLO (2:0)

Piráti Chomutov

2:0

(1:0, 1:0, 0:0)

Od počátku střetnutí měli puk více na hokejkách hráči Olomouce, kteří v úvodních minutách několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Lukeše. Domácím Pirátům se úvod zápasu příliš nevydařili, sice přečkali početní nevýhodu, ale sami brankáře Urbische vážněji ohrozili až kolem desáté minuty.

Přesně v polovině třinácté minuty se poprvé v utkání rozvlnila branková síť. Václav Cestr poslal střelu ze středního pásma na brankáře Hanáků, ten ale máchl lapačkou do prázdna a bylo to 1:0.

V dalším průběhu první periody byl opticky lepším celkem na hrací ploše ten domácí, avšak za záda olomouckého brankáře už žádný pirátský pokus nezamířil.

Do druhé třetiny vstoupili Hanáci početní výhodu, čehož se snažil využít Alex Rašner. Avšak ani jedna z jeho dvou střel nenadělal domácím hráčům problémy.

Když přesilovku nevyužila Mora, tak trestali Chomutovští. Martin Strunz tečoval Černého střelu od modré čáry a nedal brankáři Urbischovi žádnou šanci.

V dalším průběhu druhé třetiny bylo k vidění několik vyloučených na obou stranách a i několik dobrý šancí, zejména z pirátské kuchyně. Možná jednu z nejvážnějších měl na svědomí Jiří Tupý, který bekhendem nahodil kotouč na olomouckého brankáře, jenž ramenem vyrazil a poté lapačkou poslal puk na horní síť své branky. Po dvou třetinách tak byl stav 2:0 pro chomutovské barvy.

Počátek posledního dějství se nesl v podobném duchu, jako předcházející minuty. Piráti ohrožovali brankáře Jakuba Urbische v olomoucké svatyni, avšak marně. Na začátku pětačtyřicáté minuty dohrál Patrik Huňady u mantinelu olomouckého Konečného a dostal za to dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku. Olomoucký hráč byl chvíli otřesen, ale následně v utkání pokračoval.

Střelec druhého pirátského gólu Martin Strunz byl zhruba deset minut před koncem střetnutí osamocen v mezikruží, ale přestřelil. Piráti přesto pokračovali v aktivitě, i když zlobila i Mora, která své šance ve zbývajících minutách spálila a nepodařilo se jí využít ani hru s prázdnou klecí.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Jsme rádi za tři body, protože Olomouc se na nás před zápasem dotáhla na rozdíl jedenácti bodů. Výhrou jsme jí odskočili na čtrnáct bodů a máme to ve svých rukou, abychom se dostali do první čtyřky. Do zápasu jsme bohužel vstoupili špatně. První třetiny nám prostě nejdou, nedokážeme se tak nabudit, abychom od první minuty hráli to svojí hru. Od druhé třetiny jsme tu svojí hru začali hrát, byl humbuk v šatně. Dokázali jsme Olomouc přehrát, k ničemu jsme ji nepouštěli a myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené.