Report ze zápasu OLO vs. VIT (2:5)

2:5

(1:2, 1:2, 0:1)

Ihned od prvních minut utkání dávaly Vítkovice jasně najevo, kdo bude v zápasu tahat za delší konec provazu. Na první branku se nemuselo ani příliš dlouho čekat. Vítkovice totiž v 9. minutě hrály svou přesilovou hru a hosté ponechanou výhodu využili ještě v její první polovině, kdy se slezané trefili po krásné kombinaci, na jejímž konci byl Jozef Baláž, který už jen poslal touš za bezmocného Schejbala.

Na další branku se poté čekalo až do závěru první třetiny, kdy Vítkovice uzavřely Olomouc v jejím obranném pásmu a tlak hostů nakonec vyústil v druhou branku. A. Urban totiž zpoza domácí klece našel před Schjebalem najetého Davida Gřešíka, jenž svou střelou navýšil vedení Vítkovic. Tentokrát však měla Mora připravenou rychlou odpověď, protože se domácí prosadili o minutu později. Konkrétně Martin Urban, který se protlačil až před Kardinála a následně se mu i podařilo dostat touš do vítkovické brány.

Jenže Vítkovice předvedly parádní vstup do druhé třetiny a jejich aktivita jim nakonec i přinesla další branku. Od modré totiž vystřelil Malík a jeho pokus vyrazil Schejbal jen před sebe, kde číhal Radim Toman, kterému se podařilo trefit skákající touš, a poslal jej tak do olomoucké brány. Hosté poté hráli svou další přesilovou hru, ve které nejdříve neproměnil Skopal svůj únik a Vítkovice následně trestaly. Kylnar si na modré pěkně obešel bránícího hráče a následně přihrál mezi kruhy volnému Viktoru Konečnému, jehož rychlé zakončení prošlo Schejbalovy mezi jeho betony.

V polovině utkání hrála Mora svou první přesilovou hru a i Olomouc se ve své početní výhodě dokázala prosadit. Střelu Rutara z pravého kruhu totiž ještě před Kardinálem tečoval Martin Pěcha, který svou brankou vykřesal malou jiskřičku naděje.

Jenže Vítkovice byly nadále lepším celkem a i ve třetí třetině si hosté dokázali vytvořit několik gólových příležitostí, jenže se slezanům střídajícího Fajgla už nepodařilo překonat. Mora však nedokázala přidat svou třetí branku, která by znamenala, že by se Hanáci přiblížili na rozdíl jediné branky. Gólovou tečku za utkáním tedy udělal Adam Urban, jenž v poslední minutě trefil opuštěnou klec Olomouce, a Vítkovice si tak z Hané odvážejí všechny tři body za výhru 5:2.