Report ze zápasu OLO vs. PCE (2:1)

2:1

(1:0, 1:0, 0:1)

HC Dynamo Pardubice

Hanáci zažili snový vstup do utkání! Už po necelé minutě se na kruhu objevil volný Lukáš Nahodil, kterého sice napoprvé Pavlát vychytal, avšak dorážka zkušeného útočníka už byla gólová - 1:0. První pardubická střela přišla ve 3. minutě, ale s dělovkou Košťálka si Konrád lapačkou poradil. O čtyři minuty později se do dobré pozice dostal Bambula, jehož rána nejprve Pavlátovi vypadla, napodruhé už novic v pardubické bráně zakročil.

Připomněl se také Řezníček, který tvrdě vystřelil z kruhu do lapačky. V 9. minutě byl vyloučen Zeman a Hanáci tak hráli přesilovku. V ní nejprve po ledě nahazoval Sirota, přičemž jeho pokus tečoval Macuh, následně byl u hostujícího brankoviště velký závar. Povedenou úvodní periodu podtrhla Rutarova dělovka od modré, ta se ovšem těsně neujala.

Také začátek prostřední části se Olomouci povedl na jedničku. Mezi kruhy si najel Jakub Sirota, jenž precizní střelou vymetl horní růžek - 2:0. Posléze se na levém kruhu objevil Ondrušek, který přihrávku vracel do brankoviště. Odražený kotouč se znovu dostal k Sirotovi, který napálil brusli obránce. Následně na trestnou lavici usedl Řezníček a také Dynamo hrálo přesilovku. Čerešňákova bomba skončila v Konrádově lapačce, Poulíčkovu ránu z mezikruží vytěsnil slovenský brankář ramenem.

Ve 32. minutě měli domácí další velkou šanci. Menšík s Ondruškem pádili sami na Pavláta, jenže pardubický gólman si ránu prvně jmenovaného pohlídal. Při vyloučení Rutara si před brankoviště najel hostující Hyka, proti kterému ale Konrád utěsnil betony. Posléze měla Mora i štěstí, neboť Košťálek z levého kruhu zamířil do tyče. Možnost měli také kohouti, když Černý z pravého kruhu prověřil hostujícího gólmana.

Začátek třetí třetiny se Olomouci opět povedl, dostatečně důrazní byli před Pavlátem Bambula s Navrátilem, tudíž měl hostující muž v masce velké problémy. Záhy ale Pardubice snížily. Tomáš Hyka poslal z levého kruhu naprosto přesně umístěnou střelu do šibenice - 2:1. Třetí početní výhodu si hosté zahráli ve chvíli, kdy fauloval Knotek. Nechybělo moc a domácí mohli skórovat v oslabení. Orsava v přečíslení dvou na jednoho vybídl Kuska, který trefil tyč.

Kohouty tento moment nabudil a rázem byli u všeho dříve. Rutarovu střelu mezi kruhy si Pavlát pohlídal, následně ale čelil těžkým okamžikům při oslabení. Kunc i Kusko tvrdě pálili z pravého kruhu, přičemž kotouč skákal u brankoviště. Následně po dobré práci Bambuly pálil Klimek těsně nad horní tyč. V 57. minutě se do velké šance dostal Nahodil, avšak Pavlát skvěle zasáhl. Necelé dvě minuty před sirénou už šli hosté do šesti. Macuh prázdnou bránu netrefil, a proto se hra přenesla na druhou stranu. Tvrdou střelu od modré čáry ale Konrád zastavil, podruhé v zápase tedy neinkasoval. Mora slaví cenné a důležité tři body, Pardubice přehrála 2:1.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Každý takový zápas před pauzou není jednoduchý. Měli jsme dobrý začátek, dali jsme první gól. Celkově byla první třetina velice dobrá. Měli jsme pohyb, i ve druhé třetině byl ten vstup skvělý. Ve třetí třetině jsme byli odstoupení, dali jsme jim tu rychlost, kterou Pardubice mají, a v čem jsou hodně dobré. Soupeř se dostal zpátky do zápasu, ale vybojovali jsme to. Velký kredit klukům patří za oslabení. Oslabení byla klíčová, soupeř má obrovskou sílu, ale my jsme to zvládli. Jsme rádi za tři body.“

Vít Černohous (HC Dynamo Pardubice): „Za nás rozhodl vstup do utkání, vstupy do třetin. To je negativum. Každopádně se sluší pochválit Dominika Pavláta, který chytal těžký první zápas, ale zvládl ho velice dobře. To je určitě důležité. Borci v šatně to odmakali, co se týče nasazení, snahy a vůle, nemůžeme jim vyčíst nic. Náročný program nás trošku doběhl. Máme marody, to k tomu patří. Teď bude pauza, kterou využijeme nejlépe, jak můžeme.“