Report ze zápasu OLO vs. JIH (0:8)

0:8

(0:0, 0:5, 0:3)

HC Dukla Jihlava

Utkání proti Dukle otevřel skvělou šancí Marek Balog, jenž v přečíslení dva na jednoho mohl zakončit do odkryté klece. Přihrávka od Jiřího Koryčanského ovšem byla příliš pomalá, a jihlavský gólman se tak proti následné střele stačil včas přesunout a kotouč vyrazit zpátky před Koryčanského. Olomoucký forvard ihned dorážel, jeho pokus nicméně zastavila branková konstrukce. V polovině úvodní dvacetiminutovky se přečíslení znovu opakovalo. Tobiáš Sekanina vyslal na Marka Baloga přesnou žabičku, Štěbeták se proti jeho ráně z první do nekryté části brány blýskl skvělým zákrokem.

Promarněné šance z první třetiny v následujícím dějství musely Hanáky mrzet, v čase 26:09 totiž začala jihlavská kanonáda. Po nepovedené přesilovce Olomouce obral David Zmrhal domácího beka o kotouč a nahodil jej na soupeřovu klec. Před ní byl již připravený Daniel Kytka, jenž černou pryž tečoval do sítě. Ve 29. minutě využila Dukla přesilovku, když zadovku Daniela Kytky vyslal z prostoru mezikruží za záda Žbánka Šimon Katolický. Na něj navázal Henryk Grabowski, který zametl do olomoucké klece nepovedenou ránu Daniela Kytky z první.

Za 21 vteřin se hosté radovali znovu, když se Ondřej Chvátal šikovně zbavil dvou napadajících obránců, najel si do středu a střelou švihem zvýšil náskok svého týmu. Neuběhly ani dvě minuty a jihlavská střídačka znovu oslavovala vstřelenou branku. O ní se tentokráte postaral Oliver Fink, jenž v bezprostřední blízkosti Žbánka chytře vložil hůl do přihrávky Dominika Koníře. Snížit vysoké manko červenobílých mohl Tobiáš Sekanina z trestného střílení po faulu Grabowskiho, skvělého Štěbetáka nicméně nepřekonal.

Na začátku třetí části hry nastřelil Daniel Kytka z levého kruhu vzdálenější tyč, ovšem to ho nemuselo mrzet, protože zanedlouho se prosadil ve velké rychlosti Šimon Katolický. Svěřencům Jakuba Vence bylo vedení o šest branek zřejmě málo, a tak Radek Nejedlý poslal mezi Jarešovy betony zblokovanou střelu Ondřeje Chvátala od modré. Hanáci se i přes velmi nepříznivý vývoj klání stále snažili alespoň smazat hostujícímu brankáři nulu, jenomže Jihlava všechnu jejich ofenzivní snahu stačila bránit. Na konečných 0:8 upravil skóre minutu před koncem zápasu Šimon Katolický, čímž zkompletoval svůj hattrick.