Report ze zápasu OLO vs. PRE (3:4)

3:4

(0:1, 2:1, 1:2)

HC ZUBR Přerov

Pečlivou defenzivu narušila v 15. minutě olomoucká přesilovka. Za podrážení byl vyloučen Koudela, který se však po vypršení trestu okamžitě zapojil do hry a vytvořil přečíslení dva na jednoho. Nakonec se Filip Koudela rozhodl vzít zakončení na sebe a ranou na přední tyč nakonec propasíroval kotouč kolem vyrážečky domácího gólmana. Těsně před koncem první části se do přečíslení dostali také kohouti, předávku do strany zachytil Jiří Koryčanský, jenže jeho střelu z první pokryl Robin Šejba betonem.

Zkraje druhé periody měl znovu velkou šanci na holi Jiří Koryčanský, v samostatném úniku ale pouze napálil tyč přerovské svatyně. V polovině základní hrací doby udeřil Zubr znovu. Po Frnkově nahození zůstal kotouč v olomouckém brankovišti, čehož využil pohotovou dorážkou Lukáš Mátl. O chvíli později ale domácí v přesilovce snížili. Po špatném střídání hostů uprchl po pravé straně Petr Minář, který vyslal přihrávku na levý kruh, odkud Tomáš Hubáček zacílil přesně k tyči. Po necelých dvou minutách bylo už vyrovnáno. Hanáci sehráli další početní převahu skvěle, Tomáš Navrátil posunul mezi kruhy na Adama Krásneho, jehož střelu sice Šejba vykopl, ale přesně na hokejku dobruslujícího Tobiáše Sekaniny.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky chytli lépe hosté. Filip Vlk se prodral do samostatného úniku, jeho zakončení se odrazilo od obou tyčí přesně do brusle gólmana, od níž se kotouč nakonec převalil přes brankovou čáru. Ve 47. minutě si navíc Přerov vypracoval zpět dvoubrankové vedení, přes clonící hráče nemohl Dominik Barčák vidět vůbec nic a rána Šimona Matyáše od modré čáry zaplula přesně do vzdálenější šibenice. Mora se však nevzdávala a zásluhou další přesilovkové trefy dala kontaktní gól. Tomáš Navrátil si povyjel na vrcholek pravého kruhu, odkud svižnou ranou přes blokujícího hráče zakončil do horních pater Šejbovy klece. O malou chvíli později dostal nabito také Petr Minář, jenže tentokrát přerovský gólman vynikl. Těsnou koncovku nakonec hosté ustáli a vítězí v plecharéně se skóre 4:3.