Report ze zápasu HKM vs. OLO (6:1)

Mountfield HK

6:1

(3:0, 3:0, 0:1)

Už v čase 1:08 vyslal Filip Klíma Jaroslava Vondrušku do rychlého protiútoku, druhý zmiňovaný si najel do prostoru mezi kruhy, odkud zamířil přesně pod vyrážečku. O vyrovnání se mohl postarat Alexej Kubát, jeho ostrá střela z pravého kruhu jen těsně proletěla kolem bližší tyče.

Jaroslav Vondruška mohl přidat druhou trefu v zápase, avšak jeho zakončení v přečíslení zamířilo pouze do břevna. Na začátku osmé minuty přenechal Jan Pánek puk připravenému Ondreji Páleníkovi, jenž propálil zacloněného Barčáka. Psal se čas 17:22, když Ondrej Páleník poslal pas na rozjetého Jaroslava Vondrušku u domácí střídačky, hradecký střelec si najel až do brankoviště, kde našel malou mezírku mezi betony olomouckého gólmana.

Druhou část hry otevřel skvělou šancí Ondrej Páleník, téměř odkrytou klec po křižné přihrávce však minul. Na druhé straně zakončoval Alexej Kubát přečíslení dva na jednoho střelou do nepokryté části brány, nicméně Vojtěch Petřík jeho pokus fantasticky zneškodnil.

V čase 37:30 vypadlo Barčákovi nahození od modré přímo na hůl Filipa Klímy, který se střelou z bezprostřední blízkosti nemýlil. Hned vzápětí vyslal tvrdou pumelici Tobiáš Vítek z kruhu, gólman Mory na jeho střelu nestačil zareagovat. Za necelou minutu se domácí radovali znovu, prudké nahození Ondreje Páleníka tečoval mezi tři tyče Jaroslav Vondruška, čímž zkompletoval svůj hattrick.

Po vyhraném úvodním buly třetí třetiny se ke střele probojoval Petr Minář, ani jeho druhý pokus v síti neskončil. V 44. minutě si Adam Krásny stáhl oblouček Petra Mináře za hradeckou obranu a souboj jeden na jednoho s brankářem soupeře zakončil výstavní trefou do levého růžku. Další branku už však Hanáci nepřidali, z ledu Mountfieldu se tak vrací s prázdnou.