FOTO: Kohouti znovu obuli brusle a absolvovali první trénink před extraligovou sezónou

Zuzana Spurná, FOTO: Karolina Martinková
O L O M O U C – Třetí červencové pondělí se na olomouckém zimáku opět začaly ozývat rány puků o mantinel a klepání hokejek. Po zasloužené dovolené se áčko Kohoutů sešlo na stadionu, aby odstartovalo druhou část letní přípravy. Ledová plocha téměř praskala ve švech, mezi mantinely se totiž prohánělo hned 36 hráčů. „Dá se říct, že jsme to všichni přežili ve zdraví,“ smál se Martin Janáček.

Fanoušci olomoucké Mory odpočítávali poslední dny, než uvidí své oblíbence znovu na ledě. A dočkali se. Třetí červencové pondělí stařičký stadion znovu ožil a kohoutí parta nazula brusle, aby se sešla na ledě při prvním tréninku. Ukončili tak pauzu, která rozdělovala „suchou“ část přípravy a tu na ledové ploše. Jak ale hodnotí průběh, mezi hokejisty většinou nepopulární, části bez ledu sami hráči?

„Myslím, že to bylo na stejné bázi jako předminulý rok. Možná se přidalo pár věcí, ale žádné velké rozdíly mezi nimi nebyly. Letošní příprava ale byla asi o jeden nebo dva týdny kratší, takže byly tréninky o něco intenzivnější,“ uvažoval Martin Janáček.

⇒ Obránce Martin Janáček

Přípravu bez hokejové výstroje ukončili hráči již tradičně fotbalovým turnajem s fanoušky, pak následovala odměna v podobě třítýdenní dovolené. Ne všichni hráči Mory ale využili volno k cestě za hranice. „Žádná dovolená letos neproběhla. Byl jsem doma u rodičů a tam jsem relaxoval. Chvíli jsem byl i v Olomouci,“ prozradil hráč s číslem 14.

Přesně týden a den před prvním přátelským zápasem se Kohouti vrátili do hanácké metropole, aby načali druhou část letní přípravy, už na ledě. Olomoučtí si znovu zvykali na hokejovou výstroj i denní režim. Hned první den je čekal téměř dvouhodinový trénink. „Dá se říct, že jsme to přežili všichni ve zdraví,“ smál se. „Ale vážně, ty první dva nebo tři tréninky jsou o tom, aby si člověk zkusil novou výstroj, trošku si otlačil brusle. Od třetího tréninku už se to dá, a pak už je to každý den lepší a lepší,“ věřil.

Příliš prostoru na sehrání ale hokejisté nemají, 29. července už cestují za svým prvním soupeřem v rámci přátelských utkání, a to do Třebíče. Bližší informace o průběhu týdenního snažení ještě hráči nedostali. „První týden je pokaždé ten nejtěžší v sezóně. Pak přicházejí zápasy, ale nic konkrétního zatím nevíme. Myslím, že podrobnosti se dozvíme až za týden,“ tvrdil olomoucký bek.

Na ledové ploše olomouckého zimního stadionu se sešlo hned 36 hráčů včetně nejnovějších posil. O své místo v týmu tak musí všichni zabojovat. „Určitě máme všichni v podvědomí, že musíme makat naplno, pokud se chceme dostat do sestavy, ale je teprve začátek a uvidíme, jak se to všechno bude vyvíjet,“ přiznal odchovanec Nového Jičína.

Prvního tréninku se zúčastnili:

Brankáři: Vošvrda, Trvaj, Urbisch.

Bílé dresy: Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Drtil, Škůrek – Kucharczyk, Herman, Zuzin – Pekr, Knotek, Řípa – Jergl, Buc, Machač – Novotný.

Červené dresy: Jaroměřský, Vyrůbalík, Dresler, Hraško, Kadela, Janáček, Rašner – Laš, Patera, Matai – Švaňhal, Diviš, Rác – Lehečka, Králík, Heža.

Modrý dres: Selingr.