Útočníky si určitě dobírat nebudeme, smál se Jan Jaroměřský

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Deváté kolo extraligy bylo pro olomoucké fanoušky ve znamení velmi atraktivního utkání s Plzní. Zápas od začátku potvrzoval své papírové předpoklady a o velké šance nebyla nouze už od prvních minut. V úvodu si je sice vytvářeli hosté, první branku si však připsali Kohouti. Pro Jana Jaroměřského to navíc byla vůbec první letošní trefa. Díky gólům Jiřího Ondruška a Zbyňka Irgla si navíc Hanáci mohli připsat další tři velmi cenné body.

V devátém kole nejvyšší soutěže se na olomouckém ledě odehrálo pořádné drama. Kohouti sice v duelu s Plzní jako první rychle vedli, hosté ale ještě během úvodní dvacetiminutovky srovnali krok. Hanáci si však tři body utéct nenechali a velkou zásluhu na tom měli olomoučtí obránci, kteří se podepsali pod dva ze tří gólů. „Útočníky si určitě dobírat nebudeme. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo dát gól. Proti Mladé Boleslavi je určitě dají kluci, takže vyhrajeme znovu a půjdeme dál,“ byl přesvědčený Jan Jaroměřský.

Jak průběh utkání napovídal, Plzeň podle očekávání rozhodně nebyla jednoduchým soupeřem. O zisk tří bodů se Kohouti se Západočechy přetahovali až do konce. „Který zápas v poslední době ubojovaný není. Zaplať pánbůh za body, protože se to může odrazit. Dost bodů jsme ztratili v posledních zápasech, i když ty výkony nebyly vůbec špatné. Řekl bych, že ani proti Plzni jsme nehráli špatně a konečně to přineslo body. Snad nás to někam posune a my se můžeme připravit na Mladou Boleslav,“ věřil.

Hned v úvodu si však tři velké šance vypracovala Plzeň, výborně chytajícího Konráda ale hosté překonat nedokázali. „Měli dobrý nástup, jindy ho ale máme zase my. Začátky zápasů jsou rozhodně důležité, protože to ukáže nějaký ráz a zaplať pánbůh, že se na tom nechytli, protože kdyby z toho dali gól, mohlo to být jinak,“ uvažoval.

Pak však dostali Kohouti možnost poprvé předvést své dovednosti v početní výhodě a přesilovku se jim podařilo s trochou štěstí využít. „Já mám stoprocentní úspěšnost. Byl jsem tam jednou a povedlo se. Samozřejmě je přesilovka výhoda, třeba se od toho odrazíme a budeme dávat góly jen v přesilovkách. Je dobře, když se to daří. Samozřejmě se na tom snažíme pracovat. Snad to z nás opadne a budeme dávat góly v přesilovce pořád,“ tvrdil zkušený bek.

Olomoucký obránce se navíc trefil letos vůbec poprvé, a tak měl ze svého gólu opravdu velkou radost. Sám ale přiznal, že to byla trochu zvláštní branka. „Nějak mu to tam propadlo, ale je mi to jedno, protože už jsem si přál dát gól. Jen jsem do toho tak plácl....motýl na mě přilít. Kluci si ze mě pořád dělají srandu, že neumím pořádně vystřelit. Příště dám hezčí gól a snad jim zavřu pusy,“ smál se obránce nosící dres s číslem 22.

Pět minut před koncem úvodního dějství si Hanáci zahráli dokonce dvojnásobnou přesilovku, tentokrát ale na obranu Plzně a Frodla v bráně Západočechů vyzrát nedokázali. „V tom bychom samozřejmě mohli dávat góly. Mohlo to být 2:0 nebo klidně i 3:0 a pro nás to mohlo být trochu uklidňující, ale i vedení 3:0 bychom mohli ztratit, jak už jsme jednou ukázali,“ vracel se k utkání v Liberci.

Po jednodenní pauze vyrazí Kohouti na led Mladé Boleslavi. Právě tam Jan Jaroměřský hokejově vyrůstal, po pěti letech v olomouckém dresu už ale větší motivaci necítí. „Už to speciální není, vždyť jsem tady skoro celý život. Možná se přijdou podívat strýčkové a tetičky, ale já doufám, že tam vyhrajeme. Samozřejmě tam chci vyhrát. Ale já chci vyhrát každý zápas,“ řekl rozhodně třicetiletý hokejista.