Pokračují v Olomouci: Jan Lukáš, David Škůrek a Lukáš Nahodil

Jiří Polášek
O L O M O U C – Kohouti si zajistili pro nadcházející ročník služby dalších tří hráčů, a to po jednom na každém postu. Do branky bude nadále připraven naskočit Jan Lukáš. V defenzívě se budou moci spolehnout na odchovance Davida Škůrka a nastupovat bude také forvard Lukáš Nahodil.

Jan Lukáš – brankář s mezinárodní zkušeností

Když přijde řeč na olomoucké odchovance, hodně lidí si vzpomene právě na Jana Lukáše. Sedmadvacetiletý gólman v Olomouci hrával už za mládežnická mužstva. V ročníku 2012/13 si připsal první ostrý start za A tým. Následně pendloval mezi různými ligami. Vyzkoušel si extraligu, Chance ligu, EBEL, slovenskou extraligu nebo třeba i KHL, i když pouze na jedno utkání.


Do Olomouce se vrátil v ročníku 2018/19. Od té doby je už pevnou součástí týmu, kde velmi dobře kryje záda dlouholeté jedničce Branislavu Konrádovi. Celkově odchytal za hlavní tým Mory 71 zápasů. Letos byla jeho úspěšnost zákroků 90,21%. Za Moru bude chytat minimálně ještě jednu sezónu. Nová smlouva však obsahuje i opci o případném prodloužení kontraktu o další rok.

David Škůrek – defenzivní stálice

Olomouckým odchovancem je i stejně starý David Škůrek. Tento zadák taktéž prošel v Olomouci kategoriemi dorostu, staršího dorostu a následně i juniorů. Za juniorský tým odehrál 127 utkání ve kterých si připsal 52 bodů, což je z pozice obránce působivý výkon. Stejně jako Lukáš debutoval za „áčko“ v ročníku 2012/13, kde odehrál patnáct utkání.


Z Mory ale nikdy neodešel. Tedy ne do jiného extraligového klubu. V kariéře několikrát hostoval, nebo střídavě startoval v druhé nejvyšší soutěži, kde si zahrál například za Jihlavu, Havířov nebo Třebíč. Byl také v kádru při postupu Olomouce do nejvyšší ligy. V ročníku odehrál 18 utkání a zvládl i jeden zápas v baráži. Od následné sezóny byl stabilním členem kádru. Kromě ročníku 2015/16 odehrál za Moru vždy okolo čtyřiceti utkání. Mezi jeho bodově nejvydařenější sezóny se zapsala ta loňská, ve které si připsal tři zásahy a jedenáct přihrávek. Po podepsání nového kontraktu se na něj mohou Hanáci spolehnout i v následujících dvou letech.

Lukáš Nahodil – dříč, který je vždy připraven

Dvaatřicetiletého útočníka Lukáše Nahodila hokejově vychovala Horácká Slavia Třebíč. V té se po mládežnických kategoriích stal důležitým článkem prvního týmu. Ve dvaceti letech si připsal dva starty za tehdejší Moeller Pardubice, dnešní Dynamo. Až do ročníku 2013/14 hrál s výjimkou dvou sezón za oba týmy zároveň. Sbíral tak stále víc a víc zkušeností v nejvyšší soutěži. Další tři roky už strávil pouze v Pardubicích. Tam se mu poměrně dařilo, každý rok přesáhl hranici třiceti kanadských bodů. Následně odešel do Brna, kde ale sezónu nedohrál. Klub jej poslal na hostování do Mladé Boleslavi.


Nový ročník nastartoval opět v Kometě, kde ale vydržel pouze šest zápasů. Poté se již konečně stěhoval do Olomouce. V jejích barvách odehrál letos svou třetí sezónu. Bodově se mu nejvíce vydařila loňská, ve které ve třiapadesáti zápasech nasbíral třicet sedm bodů. Letos zkušený forvard nevynechal ani jedno utkání Mory v rámci základní části a play-off. Tím dal všem jasně najevo, jak moc je pro současný kádr nepostradatelný.

Lukáš Nahodil podepsal z dnes zmiňovaných hráčů nejdelší smlouvu. Olomoucké barvy bude hájit ještě tři roky.

Generální manažer Erik Fürst prodloužení smluv krátce okomentoval: „Podařilo se nám udržet další hráče, kteří podepsali delší smlouvy. Jsme za to moc rádi. Jsou to kluci, kteří jsou v Olomouci zvyklí. A je to další kamínek do mozaiky skládání mužstva na příští sezónu.“