Hanáci míří poprvé v sezóně do Litvínova. Zastaví sérii proher?

Daniel Fekets, Simon Vejtasa
L I T V Í N O V - Na Zimním stadionu Ivana Hlinky hráli kohouti naposledy přesně před jedenácti měsíci. Na led litvínovské Vervy se vrací s odhodláním uspět, neboť po reprezentační pauze vytěžili jen tři body z pěti zápasů. Úvodní buly utkání padne v pátek 3. 12. 2021 od 17:30.

Řekl před zápasem: Petr Kolouch

Po třech neúspěšných duelech v řadě se svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka chtějí co nejrychleji chytit. „Řekli jsme si, že za prohrami uděláme tlustou čáru. Je potřeba najet zpět na vítěznou vlnu a v Litvínově získat body. Předchozí zápasy nám nevyšly. Dáváme málo gólů. Z toho vyplývá, že do branek soupeřů se musíme tlačit daleko více,“ řekl útočník Petr Kolouch.

⇒ Útočník Petr Kolouch

Třicetiletý ostravský rodák vstřelil Litvínovu v minulém ročníku hned 4 góly. Na tuto bilanci by rád navázal i v sezóně letošní. „Je pravdou, že na Litvínov se mi poměrně daří. Doufám, že na tuto statistiku navážu,“ pousmál se.

Co konkrétně kohouti dva dny před zápasem v Litvínově pilovali? „Vždy se trénuje lépe, když se zrovna vyhrává. Co si budeme povídat. Teď jsme měli tréninky, ve kterých jsme se detailněji zaměřili na důraz a zakončení. Snad se to konečně projeví i v zápase,“ uzavřel Kolouch.

To nejdůležitější o soupeři

Litvínov v úvodu sezóny vyhrál dva duely. Následně však sedmkrát v řadě prohrál, tudíž se dostal do spodních pater tabulky. Postupně se začal zvedat, poněvadž pravidelně střídal výhry s porážkami. V období první reprezentační pauzy se vedení Vervy rozhodlo ke změně trenéra. Slovenského kouče Vladimíra Országha nahradil jeho jmenovec Vladimír Růžička, který se vůbec poprvé ve své trenérské kariéře vrátil do mateřského celku.

Chemici vyhráli pod Růžičkou hned první utkání. Poměrem 5:0 si poradili s Mladou Boleslaví. Poté nestačili na brněnskou Kometu, ale následně doma znovu uspěli. Tentokrát přemohli 3:2 České Budějovice. O svou domácí neporazitelnost pod vedením několikanásobného mistra světa přišel Litvínov v neděli, kdy po nájezdech nestačil na Vítkovice. Naposledy prohrál na ledě královéhradeckého Mountfieldu 2:3.

Litvínov zatím vytěžil pětatřicet bodů v šestadvaceti zápasech. Více se mu daří doma, kde získal 21 bodů oproti čtrnácti venkovním. Vidět je především dvojice Patrik Zdráhal - Giorgio Estephan, která se nachází na 13. a 14. místě produktivity Tipsport extraligy. Nejlepší bilanci +/- má útočník Přemysl Svoboda. V průměru nejvíce času na ledě tráví zámořský zadák Aaron Irving.

První vzájemné utkání mezi Olomoucí a Litvínovem nabídlo jednu branku. Po gólu v 53. minutě z hole Rostislava Olesze se radovali kohouti.

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (5 944 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:3 v Hradci Králové

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Verva Litvínov – HC Olomouc

12. místo
umístění v tabulce
10. místo
73:79 – 35 bodů
skóre a body
59:70 – 36 bodů
Patrik Zdráhal 23 b (10+13)
Giorgio Estephan 23 b (8+15)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 29 b (12+17)
Patrik Zdráhal – 10 branek
Richard Jarůšek - 10 branek
nejlepší střelec
David Krejčí - 13 branek
Giorgio Estephan – 15 nahrávek
nejlepší nahrávač
Jan Káňa - 17 nahrávek
Uvis Janis Balinskis 12 b (4+8)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 17 b (6+11)
Denis Godla – 23 záp. (90,81%)
Šimon Zajíček - 4 záp. (85,48%)
úspěšnost brankářů
Jan Lukáš - 18 záp. (89,49%)
19,10 %
úspěšnost v přesilovce
22,11%
82,95%
úspěšnost v oslabení
76,83%
211 minut
tresty celkem
209 minut