Bez zraněných to je těžké, ale vymlouvat se nemůžeme, říká Dalibor Řezníček

Daniel Fekets, Simon Vejtasa
HRADEC KRÁLOVÉ - Zápas 52. kola Tipsport extraligy mezi Hradcem Králové a Olomoucí překvapení nenabídl. Východočeši, kteří s Třincem bojují o zisk Prezidentského poháru, vyhráli poměrem 4:1. Do hodnocení utkání se pustil obránce DALIBOR ŘEZNÍČEK.

„Viděli jsme, že Hradec je kvalitní tým. Hlavně v útoku mu to šlape, a proto jsou na čele soutěže. Jeli jsme tam s tím, že se budeme snažit hrát dobře z defenzívy, což se nám celkem dlouho dařilo,“ hlásil na úvod třicetiletý zadák.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Nicméně ve 22. minutě šli kohouti do vedení zásluhou kapitána Jiřího Ondruška. Během deseti minut však domácí překlopili vývoj utkání na svou stranu. „Dali jsme první branku, ale pak jsme udělali zbytečné chyby. Hradec to potrestal. Kdyby se nám podařilo vyrovnat na 2:2 nebo při vedení 1:0 ještě o jednu branku odskočit, tak by to bylo jiné. Po našem gólu domácí hned vyrovnali. To byl pro ně velmi důležitý moment, možná ten úplně klíčový. Bohužel, znovu máme nula bodů,“ smutnil Řezníček.

Ještě do 50. minuty však bylo o co hrát, jenže góly Lukáše Cingela a Ahtiho Oksanena definitivně rozhodly. Hanáci tak další body nepřidali a nyní se musí ohlížet především za sebe. Kladenští Rytíři se totiž rozjeli k velmi dobrým výkonům. „Není to příjemné. My se ale musíme soustředit hlavně na sebe. Když budeme bodovat, tak si to v pohodě uhrajeme. Na tabulku se člověk samozřejmě vždy podívá, ale to nic nemění na tom, že musíme hrát dobře a vyhrávat,“ ví.

Na marodce Olomouce stále zůstávají Petr Strapáč, Vojtěch Tomeček, Lukáš Kucsera, Lukáš Nahodil a Jan Káňa. Trenéři Moták s Tomajkem zároveň nemůžou počítat se službami olympioniků Krejčího a Konráda. „Zraněných je hodně. I kvůli tomu se snažíme hrát dobře do obrany. Nesmíme se dívat na to, kolik hráčů nám chybí. Je to těžké, ale vymlouvat se na to nemůžeme. Je třeba bojovat a hlavně bodovat,“ velí rodák z Uherského Brodu.

Zdecimované sestavě kohoutů může přijít vhod, že se další extraligové utkání odehraje až v pátek. Do plecharény tentokráte zavítá Liberec. „Trošku si odpočineme a připravíme se na páteční zápas. Pak už to pojede až do konce naplno. Hodí nás do mixéru a vyhodí nás na konci sezóny,“ uzavřel Řezníček.