Páťáci budou bojovat o titul! Na konci března se zúčastní Hartmann Cupu

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Sezóna se pomalu blíží ke konci a olomoucké páťáky čeká její vrchol. Svěřenci trenérů Davida Takáče a Jana Křivohlávka se probojovali až na finálový turnaj v Břeclavi. Na jihu Moravy se 25. března v rámci Hartmann Cupu utkají s domácími Lvi, Jihlavou, Slavií a třineckými Oceláři.

Páťáci poctivě trénovali už od suché přípravy, a to se projevilo během zápasů. Nejen proto si vybojovali účast na závěrečném Hartmann Cupu v Břeclavi. Co konkrétně ale podle trenérů přispělo k letošnímu úspěchu jejich svěřenců? „Určitě to, že se nám podařilo kluky dobře nastavit už na letní přípravě, kdy chodili na tréninky a makali na nich. Jejich velké nasazení a odhodlání se pak přeneslo i do tréninků na ledě. Přistupovali jsme k tomu tak, že jsme šli trénink od tréninku a zápas od zápasu. Sedli jsme si i jako realizační tým s Honzou Křivohlávkem, Honzou Klaclem a Radimem Koupilem. Každý jsme tomu dali něco. Spokojení jsme už jen proto, že se nám podařilo kluky za ten rok posunout a připravit na šestou třídu. Závěrečný turnaj je za odměnu. Taková třešnička na dortu,“ usmíval se David Takáč.

Olomoučtí se na turnaji utkají s týmy ze všech koutů republiky a ne se všemi se během sezóny potkávají pravidelně. Je tedy potřeba před vypuknutím závěrečné akce něco změnit? „Neřekl bych, že se připravujeme nějak speciálně. Jedeme v klasickém režimu. Čeká nás v sobotu ještě poslední zápas v Opavě, který chceme určitě zvládnout. Zpětná vazba od hráčů ještě není taková, jako by byla třeba ve starší kategorii. Pořád jsou to děti, kterým začíná trošičku puberta. Určitě se ale těší. Je to pro ně první turnaj, kde si zahrají o titul mistra,“ prozradil plány i reakce svých svěřenců před turnajem.

Kohouti se na jihu Moravy utkají se Slavií, třineckými Oceláři, Jihlavou a domácí Břeclaví. „Všechny zápasy budou strašně těžké. Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Jsou tam týmy, se kterými jsme hráli pár přátelských utkání a vždycky to bylo vyrovnané. A co bude nejtěžší? Připravit kluky, protože jsou strašní stresaři a na to se budeme muset trošku zaměřit. Říct, že je to zápas jako každý jiný, ale ať ke každému zápasu přistoupí s maximální snahou, pokorou a bojovností. Doufám, že se nám podaří přivézt co nejlepší výsledek,“ doufal mladý trenér.

Netradičně se bude hrát 3x10 minut a místo běžného malého trestu bude nařízeno trestné střílení. Za výhru získá tým dva body, za remízu bod a za prohru žádný. Olomouc se v prvním utkání postaví domácím, poté změří síly s houževnatou Jihlavou a do třetice vyzve pražskou Slavii. Čtveřici zápasů uzavře duel s třineckými Oceláři.

Rozpis utkání HC Olomouc:

8:00 HC Olomouc – HC Lvi Břeclav

10:55 HC Olomouc – HC Dukla Jihlava

12:55 HC Slavia Praha – HC Olomouc

14:00 HC Oceláři Třinec – HC Olomouc