Odehráli jsme slušný zápas, ví Jakub Sedláček. Útočná síla Pardubic? Obrovská

Daniel Fekets
P A R D U B I C E - I druhý letošní venkovní zápas odehráli Hanáci velmi dobře, avšak znovu je zradila koncovka. Na ledě pardubického Dynama domácím dlouho statečně vzdorovali, dokonce i sahali po vyrovnání, ale Východočeši nakonec uspěli poměrem 3:1. Poprvé v tomto extraligovém ročníku se do branky Mory postavil Jakub Sedláček, jenž kryl 27 střel soupeře.

FOTO: HC Dynamo Pardubice

V první třetině byly aktivnější Pardubice, které ve 13. minutě poslal do vedení Poulíček. O dvě minuty později navíc skóroval i Sedlák. „Škoda první třetiny, kdy Pardubice byly lepší a rychlejší. My jsme ale věděli, že nám tam budou jezdit. Tady bude pro každého soupeře první třetina těžká,“ uvědomoval si Jakub Sedláček.

Pár sekund před první sirénou ale snížil Dalibor Řezníček, který se trefil ve druhém zápase v řadě. „Někdy to tak bývá, že soupeř hraje dobře a my to jen musíme ustát, což se nám celkem povedlo. Pak jsme dali gól, který nás zvedl. Škoda, že jsme další branku už nepřidali, chyběl kousek. Ale to je kdyby, na to se nehraje... Pardubice vyhrály zaslouženě,“ uznal olomoucký brankář.

Třiatřicetiletý rodák ze Zlína se v letošní sezóně mezi tři tyče postavil poprvé. „Bylo to samozřejmě těžké. Při prvním startu se vždy do toho chcete dostat rychle. Je škoda, že jsme třikrát inkasovali, ale jak už jsem říkal, myslím si, že jsme odehráli slušný zápas,“ zopakoval.

Úvodní tři duely odchytal Branislav Konrád, v Pardubicích do hry zasáhl Sedláček. Ví brankáři dopředu, kdo zrovna nastoupí? „Trenéři se rozhodují zápas od zápasu, většinou podle toho, jak hrajeme. Dnes se rozhodli takhle a v podobném duchu to asi bude pokračovat,“ pověděl zkušený gólman.

V závěru rozhovoru se ještě jednou rozpovídal o síle pardubického Dynama, které během posledního roku a půl ulovilo hned několik reprezentantů. „Ta jména, která Pardubice mají, samozřejmě všichni známe, představovat si je nemusíme. Kdyby nebyla válka, tak si myslím, že šest nebo sedm z nich je v Rusku. Nevím, odkud by pak brali ty další hráče, ale jejich útočná síla je prostě obrovská,“ uzavřel Sedláček.