Pro Zlín mělo jít o první letošní konfrontaci s extraligovým klubem. A navíc hned s Olomoucí, která už vlastnila cenné skalpy Třince a Vladivostoku. S Olomoucí, která hned tři zápasy v řadě neprohrála. Kohouti však nebyli zrovna v nejlepší výchozí situaci. Kvůli velké marodce a kolizi duelů mládežnických celků nakonec ve Zlíně hrálo jen deset útočníků. Miroslav Holec ale v tomto ohledu výrazný vliv na výsledek nenašel. „Za velký problém bych to nepovažoval. Trenéři to postupem času stáhli na tři lajny a trošku se to zvedlo, ale ne o moc,“ upřímně přiznával.

Stejně tak odmítal i spekulace o únavě kádru. „Měli jsme o víkendu volno, o absenci odpočinku nemůže být řeč.“ Hanáci už v první třetině nechytili nástup Zlína, takřka v prvních sekundách duelu nebyli daleko od inkasování. „Start zápasu se nám vůbec nepovedl. Prohrajeme jako první lajna vhazování a soupeř nám ujede sám na branku. Jako elitní formace máme za úkol motivovat spoluhráče, tentokrát jsme ale předvedli pravý opak,“ smutnilo levé křídlo, které hrálo už jako tradičně v přípravě s Janem Knotkem a Alešem Jerglem.

/
⇒ Útočník Miroslav Holec

Olomouc nakonec inkasovala během první dvacetiminutovky hned třikrát. „V první třetině nebylo nic, co by se dalo na našem výkonu vypíchnout,“ hodnotil Holec olomouckou hru. „Nestříleli jsme, nehráli do těla, nebyli jsme důrazní. Vypadalo to jen, jak kdybychom si přijeli ze srandy zahrát. První perioda byla z naší strany tragická,“ pokračoval olomoucký forvard v kritice.

Druhou branku navíc Branislavu Konrádovi vstřelil Jakub Herman, který předchozích sedm sezón hrával za Olomouc. „Výrazně speciální to nebylo. Přestupy jsou součástí našeho zaměstnání, hráči odcházejí a přicházejí,“ komentoval Holec možnou rivalitu mezi oběma tábory. „Zůstáváme pořád kamarádi, což je po mě nejdůležitější,“ dodal.

Právě Miroslav Holec patřil k jedněm z nejviditelnějších hráčů Hanáků v průběhu celého nešťastného utkání, branky se ale i vinou porce smůly nedočkal. „Góly musí z něčeho pramenit, musíme mít tlak a z něj vzešlé příležitosti. To vše nám ovšem tentokrát hrubě chybělo. Stejné to bylo i se štěstím,“ kroutil hlavou.

Olomoucká jedenáctka měla spolu s Josefem Podlahou a Davidem Ostřižkem tři největší tutovky, leč golman Štůrala nakonec svou nulu uhájil. „0:6? To je krutý výsledek, ale asi zasloužený. Už to rozsekla první třetina, pak už jsme se vezli,“ analyzoval 30letý plejer klíčové body duelu. „Jedině dobře, že jde stále o přípravu. Pokud bychom předvedli něco podobného v ostré sezóně, tak by to pro nás jako extraligový klub nebylo moc důstojné. Tohle už nesmíme v budoucnu dovolit!“ přidal svůj apelační dodatek.