Mora má za sebou další ze série přípravných utkáních, olomoučtí hokejisté se tentokrát postavili slovenské Skalici, kterou se jim podařilo zdolat hladce 5:2. Hanáci tak dokázali ukončit svou sérii tří porážek v řáde, a připsat si tak už svou pátou výhru v letošní přípravě.

⇒ Útočník Rostislav Marosz

Vítězství Hanáků se však nerodilo vůbec snadno. Po první třetině totiž na světelné tabuli svítily dvě nuly a do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu. „První třetina se nám ještě příliš nevydařila, protože jsme v ní nedokázali vstřelit žádný gól. Naopak však bylo dobré, že se nám v ní podařilo udržet i čisté konto,“ pověděl o první části forvard Rostislav Marosz.

Druhá část už však byla jasně v režii olomouckých hokejistů, kterým jejich aktivita nakonec přinesla i první dvě branky, které dokázali postupně vstřelit Marosz a Knotek. „Ve druhé třetině už to bylo lepší. Konečně jsme hráli to, co jsme si řekli, a to nám také přineslo dvě branky. Vždy je lepší, když se dostanete do vedení jako první, protože první branka dokáže hodně povzbudit,“ kvitoval povedenou druhou část olomoucký útočník.

Právě o úvodní branku se postaral šikovný útočník Rostislav Marosz, kterému na jeho trefu přihrál ve svém prvním utkání Ivan Majeský. „V útočném pásmu jsem si narazil puk s Ivanem Majeským, který mi jej poslal přesně mezi beky a já se poté dostal až před brankáře, kde jsem chtěl poslat puk pod břevno, a to se nakonec podařilo a padlo to tam,“ popsal svou gólovou akci.

Vstup do třetí třetiny byl ze strany hostujících hokejistů naprosto perfektní. Hanáci totiž dokázali v úvodních minutách třetí periody vstřelit hned tři branky. Dvě z nich byly dokonce v přesilových hrách. Hned první přesilovou hru dokázal využít svou první brankou v olomouckém dresu Radek Dlouhý, kterému na jeho úvodní trefu přihrávali Rác a Marosz. Druhý jmenovaný si tedy v utkání připsal jeden gól a jednu asistenci.

⇒ HK 36 Skalica

Kohouti však následně možná trochu zbrzdili, čehož využili domácí hokejisté, kterým se v krátkém časovém sledu podařilo vstřelit hned dva góly. „Začátek třetí třetiny byl z naší strany parádní, protože jsme dokázali přidat další tři branky, a vedli jsme tak už o pět gólů. Možná jsme poté trochu přestali hrát a Skalica toho dokázala využít a právě proto nám vstřelili dva góly,“ řekl k průběhu poslední dvacetiminutovky.

Utkání tedy nakonec dokázala Mora ovládnout v poměru 5:2, a olomoučtí hokejisté si tak po třech porážkách připsali svou pátou výhru v letošní přípravě. „Potřebovali jsme si po úterním zápase zlepšit naše sebevědomí a hlavně se dostat do herní pohody. To si myslím, že se nám právě proti Skalici podařilo a snad to už bude jen lepší,“ dodal na závěr Rostislav Marosz.