Ještě před pár dny byla nálada mezi olomouckými fanoušky velmi ponurá. Kohouti prohráli tři utkání v řadě, před sebou navíc měli těžké dvojutkání na ledě Hradce Králové a Karlových Varů. Parta okolo nagánského vítěze Pavla Patery však hodila předchozí nezdary za hlavu a potvrdila, že se jí v roli hostů poslední dobou poměrně daří. Kohouti po pátečním tříbodovém zisku na východě Čech naplno bodovali i v neděli, na ledě Energetiků zvítězili těsným rozdílem 3:2.

Útočník Rostislav Marosz

„Bylo důležité, že jsme vstřelili první branku a snažili jsme se hrát naši hru. Pak jsme sice dostali nešťastně na 2:2, ale vzápětí jsme znovu odskočili a vezeme si tři body,“ shrnul utkání do několika slov útočník Rostislav Marosz. „Chtěli jsme víc, vítězství jsme si zasloužili,“ doplnil nejlepší hráč olomouckého celku.

Právě odchovanec třineckého hokeje se podílel na všech třech brankách Kohoutů. V prvních dvou třetinách nejprve asistoval u tref Mataie a Ráce, pět minut před koncem základní hrací doby pak sám rozhodl vyrovnanou bitvu. „Tahal jsem to přes střed a čekal jsem na Cíbu (Martin Cibák) až se mi uvolní. Hodil jsem mu to pod holí soupeře, on to pak suprově přetáhl na Ráčka (Roman Rác), který byl faulován. Puk tam vyplaval, tak jsem to jen doklepl,“ přiblížil klíčový hráč Mory vítězný moment utkání.

„Hrajeme jako tým, bojujeme jeden za druhého. Zaplaťpánbůh že nám to jde, musíme to i nadále držet. Teď vezeme šest bodů z venkovního tripu. Jsou to pro nás zlaté body,“ tvrdil třiadvacetiletý hokejista, jehož útočné formaci se v posledních kolech daří. V Karlových Varech byla na ledě kompletní první lajna u dvou branek, v předchozích dvou utkáních vždy u jedné. „Jsou to kvalitní hráči. Martin Cibák tomu dává drajv a s Romanem si to umíme suprově hodit. Šlape nám to, je to paráda,“ pochvaloval si Marosz.