Do zápasu proti Zlínu vstoupili Kohouti aktivně a už po čtyřech minutách se dočkali první branky, poté, co František Skladaný přihrál puk Juraji Mikúšovi a ten zakončil přesnou střelou do šibenice. „Vyhodili jsme puk, shodou okolností na Františka Skladaného, který zrovna naskočil z trestné lavice, tak mi to jen přiťukl, já jsem šel na beka a naznačil jsem mu střelu. On na to zareagoval, tak jsem si to potáhl víc do rohu a vystřelil jsem to brankáři nad lapačku,“ popisuje gólovou situaci její autor.

Znovu tak zafungovala spolupráce mezi slovenskými útočníky, která se osvědčila již na začátku sezóny, ale byla přerušena kvůli zranění hráčů. „Nedá se říct, že by se mi v jedné té formaci hrálo líp nebo hůř než v té druhé. S bratrem (Tomáš Mikúš – pozn. redakce) a Františkem Skladaným jsme odehráli v podstatě tři zápasy a v tom čtvrtém jsme se všichni zranili. Oni i Jan Knotek s Markem Lašem jsou výborní hokejisti a každý má své přednosti a jsem rád, že, ať už jedna nebo druhá lajna, mi velice pomáhají při návratu,“ srovnává obě formace olomoucká třiatřicítka.

⇒ Útočník Juraj Mikúš

Jen dvacet vteřin po brance Mikúše ale přišla zlínská odpověď a bylo opět vyrovnáno. „I minulý zápas jsme dali třikrát gól a oni hned vyrovnali. Za dvě minuty, za tři a zas za dvě. Teď to snad nebylo ani ty dvě minuty, myslím, že to bylo hned další střídání. To by se nemělo stávat, potom to družstvo srazí dolů,“ lituje jediný olomoucký střelec zápasu. „Myslím si, že je to především v hlavě. Musíme se víc koncentrovat na další střídání a to každá pětka. Kdyby ta první třetina skončila 1:0, asi by to vypadalo jinak,“ snaží se najít chybu Juraj Mikúš.

Ve zbytku zápasu už se Kohouti branky nedočkali, naopak sami ještě dvakrát inkasovali a na ledě Zlína tak prohráli 1:3. Nic na tom nezměnila ani závěrečná powerplay, která trvala téměř dvě a půl minuty. „Ke konci třetiny už byl led špatný a oni nás nechávali hrát to po rozích. Když jsme vystřelili na bránu, tak to měl Kašík a my už jsme neměli žádné dorážky. Postavili u brankáře dobrý blok a těžko se tam pak dostávalo,“ vysvětluje olomoucký útočník. „Celkově jsme neodehráli špatný zápas, ale na umělecký dojem se nehraje. Vázlo nám zakončení, taky chyběla trocha toho štěstíčka a drzosti před bránou. Měli jsme tam dost střel, myslím si, že i víc jak oni, ale bohužel nám to tam nepadalo,“ mrzí rodáka ze slovenské Skalice.