Před zápasem na severu Čech měli za sebou Kohouti čtyři prohrané zápasy, v Litvínově tak chtěli bodovat. „My jsme chtěli začít hrát odpovědně, takže jsme se do Litvínova vydali už ve čtvrtek. Přeci jen je to poměrně daleko.“ prozradil Juraj Mikúš. „Bylo vidět, že jsme odpočatí, zejména na bruslení, nohy nám šlapaly, dobře jsme bruslili,“ dodává.

V první části hry dokázali Hanáci vstřelit dvě branky. Jako první se prosadil Juraj Mikúš během signalizované výhody. Druhou branku přidal Jan Knotek, který dokázal využít početní výhodu. „V první třetině se nám podařilo využít dva momenty a poté jejich brankář zatáhl roletu. Jaroslav Janus chytal velmi dobře,“ složil poklonu soupeřově gólmanovi rodák ze slovenské Skalicy.

⇒ Útočník Juraj Mikúš

Juraj Mikúš se ještě pokusil zhodnotit celý průběh utkání. „První třetina byla z naší strany velmi dobrá. A možná oni nebyli úplně ve své kůži,“ hodnotil devětadvacetiletý útočník. „Ve druhé jsme přestali trošku hrát, respektive Litvínov zapnul, je třeba jim vzdát hold,“ pokračoval. „A v třetí třetině jsme to chtěli ubránit, toto je možná čtvrtý, pátý zápas, který se takto vyvíjel a prostě jsme jej nedokázali dotáhnout do vítězného konce, bohužel,“ dodává hráč s číslem třicet tři na zádech.