V prvním dějství byli domácí jasně lepším týmem na ledě, o čemž svědčí také poměr střel 17:2. Přesto však z této střelecké převahy dokázali vytěžit pouze jeden gól. „Říkali jsme si v kabině, že na ně musíme vletět, že nejsou v pohodě. Chtěli jsme jít do vedení a říkali jsme si, že budeme všechno dávat do brány. To se nám i podařilo, v první třetině jsme měli hodně šancí. Já snad dvě, Koloušek tak měl taky snad 2 tyčky. To se nám podařilo. Škoda, že ten stav nebyl po první třetině víc odskočený, protože těch šancí tam bylo opravdu dost,“ potvrdil Lukáš Klimek.

Právě hráč s číslem 61 byl tím, kdo v 11. minutě otevřel skóre tečí střely Tomáše Dujsíka. „Baseball jsem moc nehrál. Bylo to štěstí. Předtím jsem tam měl 2 šance, které měly skončit gólem, ale skončila gólem taková ta nejmenší. Jsem rád i za ni,“ usmíval se šťastný střelec. Právě jeho formace s Lukášem Nahodilem a Pavlem Musilem se v posledních zápasech výrazně podepisuje pod olomouckými góly. „Sedli jsme si lidsky i na ledě. S Musou i Nahecem se mi hraje dobře. Doufám, že to tak půjde dál.“

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Ve druhé třetině se Hanáci díky trefě Petra Koloucha dostali do dvoubrankového vedení a trochu zklidnili hru. Ve třetím dějství si však ještě na Litvínov museli dávat velký pozor. „Oni už potom hráli high risk, nic jiného jim nezbývalo. My jsme na to moc nedokázali zareagovat, trochu jsme v našem pásmu panikařili. Nedokázali jsme se dostat do jejich třetiny, takže se to na nás jen valilo,“ vyjmenovával Klimek. „Pak jsme hráli oslabení, ve kterém jsme dostali gól. Tam jsme s tím hazardovali, ale naštěstí jsme to zvládli,“ oddychl si ostravský rodák.

Scénář, kdy Hanáci přišli o vedení v poslední třetině už se letos několikrát odehrál, tentokrát to ale naštěstí dopadlo dobře. „Je možné, že ta krize nějaké stopy zanechala. Je fakt, že jsme nějaké zápasy takhle ve třetí třetině ztratili,“ přemýšlel útočník. „Je možné, že to v hlavách máme, ale co bylo, to bylo. Musíme hrát stejně jako v těch předchozích 40 minutách,“ uvědomuje si.

Poslední utkání před reprepauzou čeká Hanáky v neděli, kdy se vydají do pražské O2 Arény. Pro Lukáše Klimka bude mít utkání zvláštní náboj, protože do Olomuce přišel v létě právě ze Sparty. Poprvé od přestupu se tak do své někdejší domácí arény podívá v dresu Hanáků. Sparta je navíc ve výborné formě, s 6bodovým náskokem vede tabulku a má na svém kontě 9 vítězství v řadě. „Hrají výborný hokej. Poprvé si po delší době zahraju v O2 aréě. Strašně se na to těším, znám 2/3 týmu. Já doufám, že je konečně obereme, protože vítězství už mají nějak moc,“ usmál se Klimek.