Ke svému prvnímu letošnímu utkání na ledě soupeři se Hanáci vydali na daleký sever do Liberce. Už v 6. minutě se prosadil domácí Lenc. Ve druhé třetině pak Severočeši přidali další gól. V závěrečném dějství se trefil ještě Michal Bulíř, Hanáci dokázali sice v power play snížit, ale poslední slovo měl liberecký Radan Lenc, jenž pečetil vítězství do prázdné brány. „Věřili jsme si, uhráli jsme dobrý zápas proti Plzni. Dneska to, myslím, taky nebylo špatné, ale neproměnili jsme je, a to je kámen úrazu," hodnotil utkání útočník Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Na ledě Liberce se Hanákům dlouhodobě nedaří - poslední výhru zde zaznamenali v říjnu 2015, když vyhráli 0:1. Nahodil si však nemyslí, že by to bylo kvůli tomu, že Hanákům nesedí liberecký styl hry. „Nemyslím si, že by to bylo kvůli jejich hře... ty šance si vytvoříme, ale napadá nám to tam. Já věřím, že se nám to podaří zvrátit teďka proti Kometě doma," doufá do dalšího zápasu. Myslím, že šancí bylo dost, ale vyhořeli jsme na nich. Bohužel."

„Jsou šikovní na puku, rotují v útočném pásmu a špatně se brání," chválil olomoucký útočník soupeře. „Moc šancí ale dnes neměli, jeden gól dali přesilovce, jeden do prázdné brány a jeden po naší chybě, když jsme špatně rozehráli. Ale takoví je hokej, oni ty chyby potrestali, my ne," pokrčil rameny.

Koncovka je v letošním ročníku pro Hanáky problematická. Za 34 zápasu nastříleli soupeřům jen 77 gólů, horší jsou v této statistce už jen Pardubice (76). „Musíme proměňovat šance. Dát více gólů než protivník" ví Nahodil, který je společně se Zbyňkem Irglem nejlepším střelcem Olomouce, oba mají na svém kontě 11 gólů. „Dnes to nebylo špatné, myslím, že i soupeř cítil, že jsme kousali. Ale bohužel nemáme nic."