Hokejisté Olomouce bojují v závěrečné fázi základní části o udržení v nejlepší „desítce“ klubů, a v pátečním duelu se očekával zatěžkávací test v podobě Sparty, která se v tabulce aktuálně drží na druhém místě. Jenže zápas v podstatě rozhodla první třetina, ve které se Hanáci trefili přesně hned třikrát. Závěrečnou branku prvního dějství vsítil útočník Lukáš Klimek, pro kterého bylo utkání speciální o to víc, jelikož ve Spartě strávil šest let a v jejím dresu se na kluzištích proháněl ještě v loňské sezoně. „Vítězství chutná dobře. Užil jsme si to a hlavní je, že jsme je konečně porazili před vlastními fanoušky. Kluci říkali, že Spartu doma neporazili více než tři roky. Konečně tedy můžeme slavit výhru nad Spartou i na domácím ledě,“ neskrýval radost třiatřicetiletý forvard.

Jak už bylo zmíněno, první třetina byla klíčová. Neuběhly ani dvě minuty, když se hráči Mory radovali z prvního gólu. Vysoké tempo udrželi červenobílí po celou třetinu, a výsledkem tak byl stav 3:0. „První třetina byla rozhodující. Do zápasu jsme takto vstoupili cíleně, a plán jsme splnili na 100 %. Škoda jen, že jsme aktivitu neudrželi až do konce, postupně jsme se stáhli do obranného pásma, což jsme nechtěli, ale nakonec to dopadlo dobře,“ přiznal Klimek cílenou strategii proti soupeři.

Rodák z Ostravy vypíchl především spolupráci se svými týmovými parťáky z útoku Pavlem Musilem a Lukášem Nahodilem. Ocenil hlavně herní chemii, která mezi hráči panuje. „Trochu mi to připomíná spolupráci ještě z dob Vítkovic, kde jsem hrál s Peťou Vránou a Peťou Pohlem,“ neubránil se Klimek srovnání a pokračoval. „S Musilem a Nahodilem si užíváme jak tréninky, tak především zápasy. Oba dva situaci před mým gólem krásně sehráli, a na mně už bylo jen to, abych jim tu akci nepokazil,“ vysvětlil útočník, který hraje v Olomouci první ročník.

Od konce prosince boduje Klimek pravidelně co druhé utkání. Že by ale změnil něco ze své přípravy na zápasy, to se říct nedá. Blonďatý forvard připisoval zásluhy poctivé produktivity sehranosti se zmiňovanými spoluhráči Pavlem Musilem a Lukášem Nahodilem. „Na zápasy se připravuji stejně rok co rok. Pravidelnou produktivitu bych hledal za herní chemií mezi mnou, Muskem (Musilem) a Nahecem (Nahodilem). Víme, kam ten druhý pojede nebo co udělá. Hlavní je, že nás hokej baví. To je důvod, proč se nám tak daří,“ hledal Klimek na závěr důvod úspěchu.