Diváci si museli na první branku počkat poměrně dlouho. V polovině druhé dvacetiminutovky se ovšem Plzeňští prosadili, a to dokonce dvakrát v rychlém sledu. Trefil se Roman Vráblík a Luboš Rob. Třetí branku pak přidal před koncem prostřední části Matyáš Kantner. Tento náskok si už domácí v závěrečné části pohlídali. „Zápas se lámal ve druhé třetině. Myslím, že jsme celkově měli víc šancí, z nichž bylo několik vyložených, ale neproměnili jsme je. To podle mě rozhodlo. Oni sice dali tři góly, ale nebylo to tak, že by nás, krom třetí trefy, vyšachovali do prázdné branky. Vše pramenilo z naší nemohoucnosti, hodnotil utkání Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Olomoucký útočník měl v první třetině obrovskou šanci, když zakončoval přečíslení dvou proti jednomu, nicméně brankář Škodovky, Dominik Frodl, předvedl proti jeho ráně vynikající zákrok. Forwarda Hanáků tento neúspěch mrzel nejen proto, že mohl v klubové tabulce střelců poskočit na čelo před Zbyňka Irgla, ale i z osobních důvodů. „Chtěl jsem dát gól kvůli tátovi, kterému přeji všechno nejlepší k narozeninám, nicméně se mi to nepodařilo. Nevím, co jsem mohl udělat jinak, gólman tam byl dobře přesunutý a vykryl to, konstatoval smutně.

Na domácím strážci svatyně skončily kromě pokusu olomoucké devatenáctky i další šance jeho spoluhráčů. Hanáci tak podruhé v sezóně vyšli proti Plzni gólově na prázdno. „My jsme ho dnes víceméně trefovali. Před bránou jsme chtěli být důraznější, ale nedařilo se nám dorážet puky. Dominik (Frodl) chytal dobře,“ hledal Nahodil příčiny nedělního střeleckého půstu.

I přes nepříznivý průběh zápasu, převážně pak druhé třetiny, Olomoučtí nevěšeli hlavu a chtěli s jeho vývojem ještě něco udělat. „My stále věřili. Věděli jsme, že to je jen o neproměňování našich šancí. Ty góly jsme Plzni víceméně darovali. Chyby byly na obou stranách, to k hokeji patří. Rozdíl ovšem byl v tom, že my ty jejich nepotrestali. Nedali jsme ani krásné góly, ani takové ty ošklivé, které padají po všelijakých odrazech. Bez toho se bohužel vyhrát nedá, měl jasno brněnský rodák.

Porážka na ledě Plzně znamená ukončení úspěšné třízápasové série. Z tohoto faktu si ale centr elitní formace Kohoutů těžkou hlavu nedělal. „Ta vlna tam nějaká byla, ale o tom to není. Do každého zápasu jdete s tím, že ho chcete vyhrát. Někdy se to povede, jindy zase ne. Dnes to byl ten druhý případ," uzavřel.