6. třída (ročník 2008) si z turnaje v Jihlavě odvezla zlaté medaile!

Emil Weiss, FOTO: Nela Dittrichová
J I H L A V A - Na konci roku, konkrétně 20.-21. 12. 2019 se v Jihlavě konal prestižní a silně obsazený hokejový turnaj o Pohár hejtmana Kraje Vysočina (jeden ze tří tradičních jihlavských turnajů). Byl to již 13. ročník. Naše mužstvo jelo samozřejmě na tento turnaj s cílem hrát o co nejlepší výsledky a umístění. Kluci a dvě děvčata, která také hrají za náš tým, si přáli možná i to celkové vítězství. A to se jim nakonec také splnilo!

Na jaře v roce 2019 naše mužstvo hrálo na dobře obsazeném turnaji v Českých Budějovicích a tam skončilo na 1. místě. Také dosavadní průběh mistrovské soutěže (průběžné 3. místo) nás motivoval k co nejlepším výkonům. K dobrým výkonům naše mužstvo hnala také okolnost, že tento jihlavský turnaj před dvěma roky naši šesťáci suverénně vyhráli. Ale někdy nás to i trochu svazovalo.

SYSTÉM TURNAJE:

• Každý zápas se hrál na dvě třetiny, přičemž každá třetina byla hodnocena samostatně.
  • Výhra za 2 body, za remízu 1 bod, 0 bodů za prohru.
  • Hrací doba byla 2 x 20 minut.
  • Hrálo se systémem každý s každým.

SOUPISKA TÝMU HC OLOMOUC:

Šimon Dvorník, Mariana Weissová - Jan Půr, Kristián Čechovský, Dominik Pěrůžek, Lukáš Sedláček, Vít Navrátil, Jakub Slováček - Dominik Řípa, Lukáš Dokoupil, Adéla Zembolová, Tomáš Vymětal, Samuel Vogl, Tobiáš Sekanina, Dominik Romanovský, Dominik Drábek, Jan Musil.
Trenér: Pavel Sedlák.
Asistent trenéra: Miloš Beneš.
Vedoucí týmu: Vladimír Vymětal.

Turnaje se zúčastnilo 8 mužstev. První den jsme měli na programu 4 utkání a další den to byly tři. Turnaj měl extrémně vyrovnaný průběh.

Po prvním dni vedl Mountfield HK s 12 body a zdálo se, že to bude favorit. Deset bodů měla Sparta stejně jako Nokia Orange, devět bodů Olomouc a osm bodů Dukla. Domácímu týmu se ale druhý den nevydařil, a brzy byl ven ze hry o příčky nejvyšší. V polovině druhého dne již vedla Sparta s náskokem bodu na Hradec a o maličko zpět byl náš tým Olomouce.

Rozhodovalo se tak v závěru turnaje. Situaci zamotala i Dukla, která v utkání proti nám urvala bod za výsledky 2:3 a 1:1. Mountfield HK nakonec s outsiderem Nokia Black sice vyhrál první třetinu, ale druhou prohrál 0:1. Tento výsledek jej připravil o medaile.

Druhý den v posledním zápase HC Olomouc zabojovala a zvládla jej za 4 body. Tím jsme vyhráli s náskokem dvou bodů. O pořadí na 2. až 4. místě rozhodla minitabulka.

VÝSLEDKY PRVNÍHO DNE:

Mountfield HK – HC Olomouc 4:0, 2:3

Byl to asi náš nejtěžší zápas a zaslouženě jsme si rozdělili body.
Branky a nahrávky za HC Olomouc: 23. Lukáš Dokoupil (Dominik Drábek), 24. Jakub Slováček, 37. Dominik Řípa (Tomáš Vymětal).

HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:2, 3:2

Branky a nahrávky za HC Olomouc: 4. Tobiáš Sekanina, 9. Adéla Zembolová, 16. Adéla Zembolová, 17. Jakub Slováček (Samuel Vogl), 27. Adéla Zembolová (Lukáš Dokoupil), 28. Jakub Slováček (Samuel Vogl), 31. Tomáš Vymětal.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 1:4, 2:2

Branky a nahrávky za HC Olomouc: 4. Vít Navrátil (Samuel Vogl), 8. Jan Musil (Jakub Slováček), 13. Adéla Zembolová (Dominik Drábek), 14. Samuel Vogl (Jakub Slováček), 25. Samuel Vogl (Jan Musil), 39. Jakub Slováček (Samuel Vogl).

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 1:2, 2:4

Branky a nahrávky za HC Olomouc: 7. Adéla Zembolová, 26. Dominik Řípa, 34. Tobiáš Sekanina (Dominik Řípa).

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

HC Nokia Black – PSG Berani Zlín 0:3, 0:4
HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary 5:0, 1:1

KONEČNÁ TABULKA:

poř. mužstvo vítězství remíza porážka skóre body
1. HC Olomouc 9 2 3 40:26 20
2. PSG Berani Zlín 8 2 4 29:16 18
3. HC Sparta Praha 8 2 4 43:23 18
4. Mountfield HK 9 0 5 43:19 18
5. HC Dukla Jihlava 5 3 6 29:20 13
6. HC Energie KV 4 3 7 12:30 11
7. HC Nokia Orange 5 0 9 23:40 10
8. HC Nokia Black 2 0 12 6:51 4

Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen náš hráč Jakub SLOVÁČEK.

Závěrem je třeba poblahopřát k zisku 1. místa všem našim hráčům, trenérům a vedoucímu mužstva za bojovnost a odvedený výkon, popřát jim mnoho zdaru do dalších mistrovských utkání a turnajů, které určitě přijdou na konci sezóny.

Pořadatelé jihlavského turnaje si zaslouží také naše poděkování. Vše organizačně zvládli na jedničku a byla to od nich skvělá práce. Slavnostní vyhlášení výsledků dvoudenního turnaje důstojně završilo hokejové nasazení všech mužstev. Pořadatelé předali poháry a nádherné medaile, které byly vyrobeny speciálně pro tento turnaj (s logy všech zúčastněných mužstev). Hráči mají krásné vzpomínky.

Dík patří všem za dobrou reprezentaci našeho klubu HC Olomouc. Přejeme si rovněž, aby se budoucí šesťáci (roč.2009) příští rok znovu v Jihlavě utkali se svými vrstevníky a navázali na naše dobré výsledky.