Jak byste zhodnotil průběh minulé sezóny?

Všichni víme, že začátek byl pro nás parádní, jelikož jsme vyhráli několik zápasů v řadě. Pak ovšem přišel zlom po prohře na Kladně, kde jsme sice vedli 3:0, ale nakonec jsme padli v prodloužení. Od té doby byly výsledky jak na houpačce, ale spíše horší. Pár zápasů se vyhrálo, ale víc bylo porážek.

Správný vývoj začala sezóna opět nabírat až ke konci, kdy jsme začali vítězit a předváděli jsme hru, kterou jsme se chtěli prezentovat celou dobu. Je to škoda, jelikož jsme měli dobře našlápnuto na play-off a série utkání před vyřazovací částí vypadala velmi dobře. Nicméně, jak se říká, play-off je jiná soutěž a mohlo to dopadnout jakkoliv. Kdybych měl tedy vše shrnout ve zkratce, tak začátek a konec kvalitní, prostředek takový rozpačitý.

Vám osobně se tento ročník povedl, jelikož jste skončil v tabulce produktivity na druhém místě za Zbyňkem Irglem. Věříte, že na tento výkon dokážete navázat?

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Já doufám, že tento výkon dokážu ještě pokořit. Řekněme si ale na rovinu, že to není jen o mně, ale i o spoluhráčích, a to jak v naší formaci, tak v přesilovkách. Každý ročník je jiný a je možné, že mi to v příštích letech sedne ještě lépe. Každopádně bych chtěl klukům poděkovat, protože tato sezóna byla pro mě osobně parádní.

Dále se moje předvedená hra odrážela od výborné rodinné pohody. S manželkou se nám narodil syn, takže i díky tomu mohu tuto sezónu z mého osobního hlediska hodnotit jako velmi pozitivní.

Které utkání uplynulé sezóny byste Vy osobně zhodnotil jako své nejlepší?

Těžko říct, celkem mi vyšly například zápasy proti Kometě, kde jsem pokaždé skóroval. Nevím ale, jestli se to dá považovat za nejlepší, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel. Mohla být třeba utkání, kde jsem nebodoval, ale zahrál jsem si s klukama parádní hokej. Konkrétní střetnutí tedy asi vybrat nedokážu, užíval jsem si celou sezónu.

Hokej bez diváků postrádá smysl

Kvůli nouzovému stavu musela být extraliga přerušena. Jak jste tento konec vnímal?

Já bych se nejdříve vyjádřil k tomu poslednímu zápasu, který se za mě osobně už neměl hrát, jelikož to děláme pro fanoušky. Tam byla kvóta maximálně 100 lidí včetně hráčů a trenérů, což je strašné a už bych to nikdy nechtěl zažít. Jak říkám, raději se to mělo zrušit. Hokej je úžasná hra, nicméně bez diváků to postrádá smysl.

Všichni víme, co to udělalo v Itálii nebo ve Španělsku a je jasné, že je zdraví přednější než „nějaký sport“. Dopadlo to tak, že sezóna skončila, přičemž máme víc času nachystat se na tu další, aby byla ještě více úspěšná. Bylo to pro všechny těžké, ale zároveň pro všechny stejné. Asi to tak mělo být, aby se ochránilo zdraví lidí.

Vzhledem k opatřením jste se ani nemohl scházet se spoluhráči. Byli jste i tak nějakým způsobem v kontaktu?

Ano, máme chatovací skupinu na telefonu, takže tam si píšeme, i když to jsou většinou kraviny (smích). Nějaký kontakt tedy vždy probíhá. Věděli jsme, co kdo dělá a co se kde přihodilo. V Olomouci je navíc fantastická parta kluků a celé je to o té týmovosti, což se přenášelo právě i na ten chat.

Generali Česká Cup je zajímavé zpestření

Začátkem května jste se zapojili do přípravy. Jak moc náročné je se vracet do normálu po tak dlouhé pauze? Je sice pravda, že ji protkaly individuální tréninky, ale to asi není úplně ono...

Asi nikdo nedokázal poté, co měl pravidelný energetický výdej během sezóny, jen tak sedět na gauči s nohama nahoře. Jak říkáte, začali jsme nejdříve každý dělat své věci doma, a poté jsme naskočili do trochu rozjetého vlaku. Samozřejmě individuální letní příprava je těžká, jelikož tomu chybí ta sranda a vzájemné hecování, tudíž skupinky jsou fajn, jelikož je to veselejší.

Letošní přípravná utkání se ponesou v duchu Generali Česká Cupu. Vítáte tuto formu oživení?

Já se to dozvěděl nedávno. Určitě je to zajímavé zpestření, nicméně je otázkou, jak k tomu kluby přistoupí, jelikož v srpnu se teprve tvoří struktura týmu a zkouší se, kdo s kým by mohl hrát. Zároveň budou všichni hráči bojovat o místo, takže uvidíme, jak se k tomu jednotlivá mužstva postaví.

Samotná utkání asi nebudou mít takovou kvalitu jako třeba v play-off, jelikož se do nich půjde z plného tréninku. Nejspíše to bude hlavně o bojovnosti. Přáteláky formou poháru ovšem vítám, je to určitě správné řešení.

Do skupiny jste dostali Brno, Pardubice a Hradec. Co říkáte na tento los?

Pro mě osobně to bude trochu pikantnější, jelikož jsem ve dvou z těchto tří klubů v minulosti hrával. Uvidíme, jak v této konkurenci obstojíme.